19. říjen 2011

Karviná podlehla Teplicím a v poháru končí

Do jarních bojů Ondrášovka Cupu postupují FK Teplice. Žlutomodří na Městském stadionu porazili Karvinou 3:1.
středa 19.10.2011
1:3
(0:2)

Diváci: 1636
FK Teplice
Kafka - Hoffman, Ciku, Bartošák, Presl (61.Legierski), Puškáč, Jursa, Motyčka (46.Cverna), Hrtánek, Mráz, Bartozel (46.Milosavljev)
Slavík - Ježdík, Lukáš, Matul, Rosa - Kerič (56.Zoubele), Siva, Ljevakovič (78.Lácha), Stožický - Vachoušek - Mahmutovič (46.Jindráček)
Branky: 71.Jursa - 8.Vachoušek, 16.Lukáš, 74.Jindráček.
ŽK: 35.Presl, 53.Puškáč, 64.Hrtánek - 67.Lukáš, 86.Ježdík.
Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Pilný.

Karviná nastoupila do odvetného zápasu proti favorizovaným Teplicím v oslabené sestavě, na vině byly zdravotní problémy hráčů. V nominaci na utkání se tak neobjevili Gonda, Mišinský, Ficek a kapitán Bolf. Jen na lavičce zůstal Milosavljev.

Hlavní trenér Karviné Karel Kula dal příležitost perspektivním fotbalistům. Debutantem v základní sestavě byl 18letý záložník David Puškáč. Naopak hostující Teplice nastoupily v nejsilnější sestavě.

Postupové šance Karviné výrazně klesly už v 8. minutě, hlavičku Mahmutoviče sice brankář Kafka reflexivně vyrazil, ale na dorážku Vachouška byl krátký - 0:1.

Teplice měly nadále převahu, o chvíli později spálil stoprocentní šanci Mahmutovič a stejný hráč neuspěl ani v další příležitosti. V 15. minutě žlutomodří navýšili své vedení, po rohovém kopu míč se štěstím propasíroval do sítě obránce Lukáš - 0:2.

Po druhém gólu se hra uklidnila, Karviná se začala postupem času více dostávat před branku hostujícího celku, ale žádnou výraznější příležitost si nevypracovala. Jen několik náznaků, třeba když mladého Bartozela zradilo v ideální palebné pozici špatné zpracování.

O poločasové přestávce sáhli oba trenéři ke změnám v sestavě. Na straně Karviné odstoupili Motyčka s Bartozelem, nahradili je Cverna a Milosavljev. Kouč Teplic Rada stáhl aktivního Mahmutoviče, místo něj do druhého půle naskočil Jindráček.

Druhé dějství muselo potěšit fanoušky Karviné, kteří si našli cestu na Městský stadion. Hráči domácího týmu působili živějším dojmem a před brankou Teplic bylo rázem dusno.

Nicméně i Teplice byly nadále nebezpečné. Dvakrát se pěknou střelou blýskl Stožický, ve velké šanci se ocitl i autor úvodní branky Vachoušek.

V 71. minutě byla Karviná za snahu odměněna snížením. Jursa se z 35 metrů trefil nádherně do šibenice - 1:2. Odpověď Teplic na sebe nenechala dlouho čekat, Jindráček si v nájezdu pohrál s Kafkou a z úhlu se nemýlil - 1:3.

Nadále se hrál otevřený fotbal. Teplice měly další obrovskou příležitost, ale Zoubelemu blafák na Kafku nevyšel. V koncovce neuspěl ani domácí Ciku, který hezky prošel po levé straně, ale střílel jen do boční sítě.

MFK OKD Karviná v pohledném utkání podlehl FK Teplicím 1:3 a jeho pohárová pouť je u konce. Mužstvo trenéra Karla Kuly se tak může plně soustředit druholigovou soutěž.