Generální partner
Světlý režim
14. únor 2015

Karviná porazila Rozwój Katowice 4:1

Zlepšený výkon ve druhé půli rozhodl o jasné karvinské výhře. V průběhu druhého poločasu navíc byly k vidění opravdu krásné akce, kterým se muselo zatleskat. Vítězství 4:1 zařídili svými góly Panák, Komenda, Urgela a Tarczal.
MFK Karviná
sobota 14.2.2015
4:1
(1:1)

Diváci: 0
KS Rozwój Katowice
Pindroch - Hatok (46. Růžička), Leibl, Trousil (46. Janíček), Knötig (46. Eismann) - Duda (46. Daníček), Tarczal - Juřena (46. Castanier), Panák (46. Urgela), Limanovský - Komenda.
Soliński – Kapias, Kopczyk, Gałecki (46. Szal), Winiarczyk (46. Tkocz) - Gacki (73. Wawrzyńczok), Bella – Kun (46. Szkatuła, 81. Kun), Wróbel, Azikiewicz – Kozłowski.
Branky: 26. Panák, 51. Komenda, 84. Urgela, 87. Tarczal - 24. Kozlowski

Komentář

Za sobotního slunečného počasí se ukázalo, jak by to nemělo, ale i mělo vypadat. Špatnou první polovinu zápasu naopak po změně stran vystřídal velmi dobrý výkon a hezké akce ve středu i po krajích hřiště. Po dlouhé době se na hřišti ukázal uzdravený mladý Filip Panák, ale i přestože vstřelil gól, tak bylo evidentní, že ještě potřebuje čas, aby nabral zpět fyzickou kondici.

První gól vstřelili hosté. Ve 24. minutě překonal Pindrocha zblízka Kozlowski. Radost však polskému týmu dlouho nevydržela. Po dobrém napadání Martina Limanovského přihrál špatně gólmanovi jeden ze stoperů a Panák v pohodě dorazil. Po půlhodině předvedl Limanovský perfektní akci na hranici vápna, přiťukl míč Tomáši Komendovi, kterého však zázračně vychytal brankář Soliňski. Tato akce však byla jedinou slušnou. Jinak výkon domácího celku nebyl vůbec dobrý, což ostatně dal v poločase velmi hlasitě najevo trenér Weber.

Do druhé půle udělal karvinský kouč šest změn a bylo to znát. Šest minut po změně stran našel Castanier svým centrem Komendu a ten hlavou ke vzdálenější tyči poslal domácí do vedení. V dalším průběhu zápasu už bylo jasno, kdo je na hřišti pánem. Gólově to ale domácí potvrdili až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve Castanier našel Urgelu a ten skluzem netradičně levou nohou zvýšil. A tři minuty před koncem pečetil vítězství po krásné, rychlé a efektní akci Tarczal umístěnou střelou na zadní tyč.

Asistent trenéra Josef Mucha pochválil tým za výkon především ve druhé půli. „Směrem dopředu jsme opět prokázali nějakou kvalitu. V přípravě nám to docela padá, jen vydržet," řekl.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo