18. únor 2010

Karviná porazila divizní Orlovou.

Zimní přípravu si karvinští fotbalisté zpestřili zápasem s Orlovou. Divizní celek předvedl několik pěkných akcí, na zkušenější hosty ovšem nevyzrál. Karviná po zásluze zvítězila 2:0.
FK Slavia Orlová a MSK Orlová
čtvrtek 18.2.2010
0:2
(0:1)

Diváci: 0

1. poločas: Kučera – Čeman, Sczur, Suchý, Staš – Ciku, Knötig, Pavlík, Milosavljev – Opic, Tchami

2. poločas: Kučera – Liolios, Čeman, Sczur, Janík – Ficek, Pavlík, Tchami, Milosavljev – Opic, Bajza

Branky MFK OKD Karviná: 16. Knötig, 66. vlastní

Úvodní šanci zápasu si vypracovali domácí. Jenomže přímý volný kop skončil vysoko nad Kučerovou bránou.

Na druhé straně se zastřeloval Opic. Ale ani on nemířil přesně a jeho rána letěla Pánubohu do oken.

Ve 12. minutě se odrazil míč k orlovskému útočníkovi a ten ho napálil přímo z voleje. I této střele scházela přesnost.

V patnácté minutě prověřil Opic z přímáku pozornost gólmana. Ten si se střelou pod břevno věděl rady a vyrazil na rohový kop.

O minutu později načechral Milosavljev míč na Knötiga, ten si hlavou obhodil domácího gólmana a druhou hlavičkou poslal balón do opuštěné svatyně – 0:1.

V 18. minutě si dezorientovaná orlovská obrana málem vstřelila vlastní gól. Po přímém kopu se míč nešťastně odrazil od zadáka a jen o centimetry minul branku.

Do další šance vyslal Staš Opice, jenomže ten na centrovaný balón nedosáhl.

I další parádní akce patřila našemu kanonýrovi. Jeho nápřah z dvaceti metrů musel pořádně štípat domácího brankáře.

Hned vzápětí se rozeznělo břevno Kučerovy brány a míč se odrazil zpátky do hřiště.

Poté Karviná sevřela červenobílé na vlastní půlce a akci zakončil překrásnou střelou Tchami. Bohužel mířil do míst, kde stál brankář.

V 55. minutě podnikla Orlová rychlý kontr a chyběl jen kousek, aby se mohli domácí radovat z gólu.

Na tuto šanci zareagovali karvinští rychlou kombinační souhrou po ose Ciku – Ficek – Opic. Posledně jmenovaný zakončoval hlavou. Těsně mimo.

Po hodině hry to opět hořelo před karvinskou bránou. Naštěstí Kučera vytáhnul jeden ze svých pověstných zákroků a odvrátil hrozící pohromu.

V 66. minutě využil „mrtvého ofsajdu“ Tchami, prohnal se po křídle a poslal centr do vápna. Tam ho domácí obránce nechtíc tečoval do protipohybu brankáře a bylo rozhodnuto – 0:2.

Předposlední přípravné utkání sehrají karvinští fotbalisté na vlastním hřišti. Na umělé trávě v Karviné – Ráji budou hostit polský celek Gliwic. Střetnutí bude sehráno v sobotu 20. února od 13:00 hodin.

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?