Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2011

Karviná postoupila v poháru na penalty

Druholigoví fotbalisté Karviné si po roce zopakovali penaltový rozstřel v Ondrášovka Cupu. Přes olomoucký HFK se dostali díky výhře 4:2 po střelbě ze značky pokutových kopů a zabezpečili si postup do 3. kola, kde je čeká venku Opava.
1. HFK Olomouc
středa 10.8.2011
po penaltách
2:3
(1:1, 2:2)
Holice
Diváci: 248
MFK Karviná
Šrom – Dadák, Lukášek, Šimáček, Kopecký – Čtvrtníček, Kovář (46. Bednář), Tögel, Filipský (82. Richter) – Korčián (46. Svorada), Žondra.
Paleček – Hoffmann, Motyčka, Bolf, Knötig – Bartošák, Hrtánek, Jursa, Milosavljev (85. Legierski) – Mišinský (71. Látal), Presl.
Branky: 36. Tögel, 70. Svorada - 34. Mišinský, 61. Hrtánek
Penaltový rozstřel: Richter, Tögel - Bartošák, Jursa, Látal a Knötig dali, domácí Lukášek a Svorada naopak neproměnili
ŽK: Kopecký, Dadák, Čtvrtníček – Hoffmann, Jursa
Rozhodčí: Mikel – Chytil, Tacina

Komentář

Karvinští fotbalisté si potřebovali po domácím nezdaru s Čáslaví ve druhé lize zvednout náladu a na hřišti předního týmu z MSFL se jim to povedlo.

HFK Olomouc – MFK OKD Karviná 2:2 (1:1), 2:4 na penalty

Trenér Kula provedl změny v sestavě, na pravého beka postavil Hoffmanna a ten hrál velice dobře. Středovou formaci tvořili zprava Bartošák, Hrtánek, Jursa a Milosavljev. „Jursa s Hrtánkem odvedli ve středu pole kvantum práce, s jejich výkonem mohu být spokojen. Stejně tak i s Bartošákem, který hrál zprava, ačkoliv to měl přes nohu,“ informoval Kula.

Změna rozestavení na 4-4-2 znamenala, že vepředu byla dvě útočná tykadla, a to Mišinský a Presl. A fungovalo to. „Ano, oba se dobře doplňovali, ještě by to ze strany Tondy Presla chtělo rychlejší myšlenku, ale věřím, že se do toho brzy dostane,“ byl i zde spokojen Kula.

Nakonec pochválil i gólmana Palečka, jenž se stal oporou týmu. „Jistě vybíhal, vyrazil pár centrů, pochytal rohy. Kluci před ním cítili jistotu v bráně. Na závěr vyrazil jednu penaltu a pomohl k postupu. Jsem rád, že máme vyrovnanou dvojici brankářů a že si i Lukáš zachytal a trochu se dostal do herní pohody,“ kvitoval s povděkem Palečkovo začlenění do zápasové praxe trenér Kula.

V samotném utkání se domácí Hanáci hned ze startu do Karviné pořádně obuli. Korčián přinutil Palečka k zákroku na zemi, pak mu vyprášil rukavice Čtvrtníček. „To ale byly takové pokusy ze vzdálenosti, ze které bychom inkasovat neměli,“ přiblížil Kula.

Pak už se ale Karviné rozehrála ke kvalitnímu výkonu, mnohem lepšímu než tomu s Čáslaví. Po individuálním uvolnění Presla se trefil Mišinský a dostal Karvinou do vedení – 0:1.

To trvalo jen dvě minuty. Střela Tögela byla tečovaná a smolně zapadla do sítě. „Vlastně oba góly jsme dostali po tečovaných střelách, které změnily směr, s tím šlo těžko něco dělat,“ objasnil trenér Kula.

V 61. minutě se hosté znovu ujali vedení. Po trestném kopu vyrobili v šestnáctce Olomouce závar, který využil Hrtánek – 1:2.

I po této obdržené brance zareagovali Holičtí vcelku rychle. Dadák vybojoval míč, posunul ho Svoradovi a ten s pomocí další teče vyrovnal na konečných 2:2.

Prodloužení se v Ondrášovka Cupu nekoná, a tak přišly na řadu pokutové kopy. Karviná v nich potvrdila, že je v této disciplíně tradičně silná (hráči Brna předloni a Liberce loni by mohli vyprávět) a po výhře 4:2 na penalty si zajistili postup do dalšího kola. Střelcem rozhodující branky byl Tomáš Knötig.

Karel Kula nakonec prozradil, že měl o výhře svého týmu na penalty tušení. „Dokonce jsem to ráno říkal manželce. V Olomouci postoupíme na penalty, povídám jí. Moc mi nevěřila,“ zasmál se Kula.

V 3. kole čeká Karvinou severomoravský rival z Opavy. Hrát by se mělo podle rozlosování 31. srpna od 17 hodin v Opavě.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo