1. červenec 2015

Karviná prohrála na Slovácku

První karvinský přípravný zápas, který se nesl v duchu především zkoušení, nedopadl pro svěřence Jozefa Webera nejlépe. Prvoligový tým po vyrovnané první půli čtyřmi góly ve druhé pětačtyřicetiminutovce rozhodl o svém vítězství 5:2.
1.FC Slovácko
středa 1.7.2015
5:2
(1:1)
Stadion Stonky
Diváci: 0
I.poločas: Daněk – Reinberk, Hofmann, Prajza, Simerský - Civič, Sadílek, Šumulikoski, Valenta, Hlúpik - Sabler. II.poločas: Daněk– Kuncl, Simerský, Hofmann, Jeleček – Daníček – Galuška, Kalouda, Havlík, Kerbr – Koné.
I.poločas: Lipčák - Barašič, Puljič, Dreksa, Zelený - Glaser, Sedlák - Lingr, Ondrušík, Puchel - Juřena. II. poločas: Pastornický - Barašič (58. Leibl), Moskál, Puljič, Eismann - Medak, Ondrušík (60. Kurušta), Duda, Vaněk, Puchel - Urgela.
Branky: 32. Sabler, 51. Kalouda, 69. Koné, 80. Galuška, 88. Havlík - 17. Puchel, 67. Duda

Hostující tým v zelených dresech nastoupil v zajímavé sestavě. V základu se objevili dva ze tří zkoušených chorvatských hráčů, olomoucký stoper Pavel Dreksa, který jaro strávil na hostování ve Znojmě, a vůbec první start za áčko si připsal šestnáctiletý Ondřej Lingr. Po zranění si navíc první půlku na levém kraji obrany zahrál Jaroslav Zelený.

Zápas začal opatrně a úvodní minuty nenasvědčovaly výsledku, který se nakonec zrodil. První gól zařídil Erik Puchel po chybě brankáře Daňka, který jej při výkopu trefil míčem a sám před prázdnou bránou už devatenáctiletý karvinský odchovanec nezaváhal. Slovácko hrozilo převážně ze standardních situací a to po celý zápas. Krátce po půlhodině hry bylo srovnáno. Sabler dostal míč, zasekl si jej a před Dreksou uklidil míč do sítě. Krátce před poločasovým hvizdem mohl strhnout vedení na stranu hostů Puchel, ale těsně minul.

Do druhé půle oba týmy vystřídaly takřka všechny hráče a začalo padat hodně gólů - bohužel hned čtyři do karvinské sítě. Rozdílovým hráčem domácích byl Francis Koné, který jeden gól dal a na dva další přihrál. Šest minut po zahájení druhého poločasu prošel Koné přes půl hřiště, v malém vápně našel hlavu Luboše Kaloudy a Slovácko šlo do vedení. To Jihomoravanům vydrželo patnáct minut než po krásném centru Kurušty vyrovnal hlavou Lukáš Duda.

Z vyrovnaného stavu se však hráči v zeleném těšili pouhé dvě minuty, z dálky totiž trefil přesně k tyči Koné. A když ten stejný hráč deset minut před koncem našel zpětnou přihrávkou nemýlícího se Galušku, bylo jasno. Pátý a poslední úder zasadil mladé karvinské sestavě dvě minuty před koncem Havlík, a určil tak konečný stav tohoto utkání.

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?