Karviná se rozloučila se sezónou porážkou ve Zlíně

05.06.2013 | redakce, foto Deník/Jan Karásek

Karviná se rozloučila se sezónou porážkou ve Zlíně Fotbalisté Karviné zakončili sezónu 2012/2013 prohrou ve Zlíně 2:1. V konečném zúčtování to znamená celkové deváté místo se ziskem dvaačtyřiceti bodů. Jediným úspěšným karvinským střelcem byl Elvist Ciku, který proměnil krátce před přestávkou penaltu.

17.kolo, středa 5.6.2013
FC Fastav Zlín - MFK Karviná  2:1  (1:1)
Branky: 37. Malcharek, 73. Hruška - 41. Ciku z pen.
ŽK: Malcharek, Kurtin - Homola, Mikula, Vaněk
Rozhodčí: Bílek – Kříž, Machálek
FC Fastav Zlín: Kořínek – Pazdera, Kroča, Kubica, Červenka – Holík (73. Poznar), Elšík, Polách, Hruška (86. Kurtin) – Železník (67. Bartolomeu), Malcharek.
MFK Karviná: Paleček – Hoffmann, Mikula, Homola (79. Gonda), Knötig – Vaněk, Hottek – Limanovský (55. Fischer), Fiala, Ciku – Kurušta (46. Legierski)
Počet diváků: 719

Trenér Josef Mazura překvapil nasazením na hrot útoku teprve osmnáctiletým Lukášem Kuruštou, pro kterého to byl premiérový start za áčko. Po jednozápasové absenci se na „domácí“ hřiště vrátil odchovanec Zlína Matěj Fiala. Jinak byla sestava standardní a bez překvapení. Do Zlína také přijela asi dvacítka fanoušků našeho klubu a po celý zápas byla hodně slyšet.

Hosté z Karviné na domácí tým vletěli a už ve druhé minutě nebezpečně zahrozili. Elvist Ciku přebral na hranici ofsajdu míč a poslal ho před bránu, kde ho před útočícími hráči do bezpečí uklidil jeden ze zlínských hráčů. Svěřenci Josefa Mazury byli celkově v prvních deseti minutách nebezpečnější, ale do výraznější šance, kromě rohových kopů, se nedostali. Poté se však role obrátila a hrozili Zlínští. V tutovce se ve dvanácté minutě ocitl domácí snajpr Železník, ale z hranice malého vápna naštěstí nezamířil úplně přesně. I další minuty nabídly zajímavý a rychlý fotbal, který diváky musel bavit.

Ve 23. minutě se do příležitosti dostal opět Železník, ale trefil pouze boční síť. Přesně zamířil až v 37. minutě Pavel Malcharek, který dostal do ideální pozice míč od Tomáše Polácha a domácí se dostali do vedení. To jim však vydrželo jen čtyři minuty. Sudí Bílek nařídil po ruce v pokutovém území penaltu. Tu s přehledem proměnil Elvist Ciku a vyrovnal na 1:1.

Ve druhé půli pokračovala hra nahoru dolů. V obrovské a asi největší šanci hostujících fotbalistů se ocitl na levé straně Jakub Hottek, který však z dobré pozice pálil těsně vedle. Na druhé straně Malcharek také v dobré pozici nepřekonal Palečka, který míč vykopl na rohový kop. Dvacet minut před koncem našel Holík hlavu Polácha, jehož zakončení nemělo potřebnou razanci. Za dvě minuty se už však domácí dočkali. Střídající Bartolomeu našel Hrušku, ten se položil do střely a poslal domácí do vedení. Karvinští po obdržené brance působili na hřišti zakřiknutým dojmem a do výraznější brankové příležitosti se až do konce utkání nedostali. Zápas tak skončil zaslouženou výhru Zlína v poměru 2:1.

Domácí trenér Marek Kalivoda: „Do Zlína přijel velice kvalitní mančaft. My jsme začali jako obvykle, poslali jsem soupeře do velké šance. Poté už to však bylo lepší a pomalu jsme se do zápasu dostali, i když bylo těžké se přes karvinskou obrannou hráz dostat. Naštěstí se to ještě v první půli podařilo. V dalším průběhu jsme měli šance dát gól, ale celkově musím své hráče pochválit. Byla na nich vidět touha a chuť zakončit sezónu výhrou."

Hostující trenér Josef Mazura: „Viděli jsme zajímavé a otevřené utkání. Do první obdržené branky byla hra celkem vyrovnaná, potom jsme museli taktiku malinko změnit a začít otvírat prostor. Dnes rozhodla kvalita útočníků. V tomto měli navrch a to rozhodlo. Škoda začátku druhé půle, především šance Jakuba Hottka volala po gólu. Potom by se zápas vyvíjel asi jinak. Soupeři gratuluji k vítězství, dnes nás přehrál."

• Video ze zátěžových testů
včera - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
včera - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
před 3 dny - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

• Dvanáctka třetí v B.Bystrici
8.6. - Žáci U12 skončili na mezinárodním turnaji v Banské Bystrici na výborném třetím místě. Z triumfu se radoval maďarský Györ, druhý skončil slovenský Ružomberok. Gratulace celému týmu a pod vedením trenéra Tomáše Červenky.

• Středeční výsledky mládeže
6.6. - U18-Jihlava 5:0, U16-Jihlava 0:3, Frýdek-Místek-U15 1:7, Frýdek-Místek-U14 6:0, U13-Hranice 4:7, U12-Hranice 7:4.