Karviná vyšla naprázdno. Zlín – MFK OKD Karviná 1:0 (0:0)

29.08.2009 | Redakce

Karviná vyšla naprázdno. Zlín – MFK OKD Karviná 1:0 (0:0) S prázdnou se vracejí karvinští fotbalisté ze Zlína. Přestože odehráli s domácími více než vyrovnanou partii, nebylo jim přáno vybojovat ani bod. O osudu utkání rozhodla chyba rozhodčích, kteří pustili ofsajdovou pozici, po které padl jediný gól utkání.

5.kolo, sobota 29.8.2009
FC Fastav Zlín - MFK Karviná  1:0  (0:0)
Branky: 64. Kroupa
ŽK: Vozábal, Görner - 0
Rozhodčí: Zelinka – Čecháček, Kubáň.
FC Fastav Zlín: Skácel – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek – Šmahaj, Görner, Vozábal (53. Šrom), Lukaštík (46. Novák) – Kroupa (83. Bačík), Žůrek
MFK Karviná: Kafka – Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš – Jursa (79. Juroszek), Ficek, Pavlík, Milosavljev (79. Tchami) – Opic (68. Pontus), Mišinský.
Počet diváků: 1543

Nejenom chyba rozhodčího rozhodla o tom, že naši hráči odcházeli po zápase se svěšenou hlavou. Zbytečně se náš tým přizpůsobil hře soupeře a nakopávanými míči si komplikoval cestu za vysněným gólem. Pokud jsme dali míč na zem, dokázali jsme svého protivníka přehrávat.

Oba týmy nastoupili do utkání s taktikou neinkasovat. Dlouhé minuty se na trávníku nedělo nic zajímavého, co by stálo za zmínku. Když už se vyskytla nějaká šance, chyběl hráčům důraz v zakončení.

V desáté minutě se dostali ke slovu karvinští. Po faulu na Martina Opice se kopal přímý volný kop. Jenomže se neopakovala situace z před týdne, kdy se nám z přímáku podařilo překonat mosteckého brankáře. Zlínský gólman Skácel byl na místě a tento pokus zlikvidoval.

O pět minut později napřáhl z velké dálky Šmahaj a Kafka pouze kontroloval míč letící do zámezí.

Po půl hodině hry udeřili karvinští. Z pravé strany poslal centr do vápna Mišinský, Hoffmann na něj nedosáhl a míč doputoval k Milosavljevovi, který ho napálil. Skácel prokázal dobrý postřeh a obrovskou šanci MFK zhatil.

Po změně stran se do první vážnější příležitosti probojovali zlínští. Z úhlu mířil do tyče Žůrek a odražený balón poslal Čeman na roh. Z něho vznikl před karvinskou bránou závar, ale pozorný Kafka byl u míče první.

Na světelné tabuli naskočila 60. minuta, když se v brejkové situaci ocitl sám před Skácelem Milosavljev. Bohužel pálil pouze do domácího gólmana.

Po té přišel rozhodující moment celého utkání. Rohový kop Zlína odvrátili karvinští beci jen na domácí kopačky, k míči se dostal Kroupa, který stal přibližně dva metry v ofsajdu a nechytatelnou střelou poslal domácí do vedení – 1:0.

Karviná zpřesnila hru a dostala domácí pod tlak. Fickova střela a následně lob ovšem neskončili v síti. Proto se mohl domácí celek radovat ze tří bodů.

V neděli 6. září hostíme na domácím hřišti Hlučín. Regionální derby má začátek v 17:00 hodin.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.