Generální partner
Světlý režim
30. červenec 2011

Karvinští postupují v poháru

Okresní derby v úvodním kole Ondrášovka Cupu vyznělo herně a nakonec i výsledkově pro druholigové fotbalisty Karviné. Ti vyhráli v divizním Havířově 2:1.
MFK Havířov
sobota 30.7.2011
1:2
(0:1)

Diváci: 540
MFK Karviná
Juras - Demel, Michalčák (74. Vachtarčík), Indra, Judita - Pristáš (58. Valla), Kosňovský, Lukan, Pištěk (86. Zupko) - Skotnica, Sittek.
Kafka - Jursa, Motyčka, Cverna (84. Bolf), Knötig - Hrtánek - Gonda (17. Mišinský), Bartošák - Látal (65. Bartozel), Milosavljev - Chovanec.
Branky: 78. Skotnica - 44. Bartošák, 49. Mišinský.
ŽK: Milosavljev (K.)
Rozhodčí: Proske - Tacina, Handlíř.

Komentář

Zápas dvou týmů ze sousedních měst nepřinesl v prvních deseti minutách nic objevného. Havířov se snažil pozorně bránit a to se mu také dařilo. Karviná ovládla hru v poli, ale koncovku by měla do startu druhé ligy ještě vypilovat. První akcí, kterou hosté domácím barvám zahrozili, byla ta od Milosavljeva, který zaútočil z levé strany. Gól z toho však nebyl.

Ve 14. minutě se poprvé připomněl Lukáš Bartošák, letní posila z Hlučína, který odehrál výborný zápas. Na pravé straně se uvolnil, poslal centr na Chovance, ten hlavičkoval nad bránu.

V 19. minutě centroval pro změnu Milosavljev, Chovanec tentokrát na míč nedosáhl. To už Karviná režírovala hru a Havířov se snažil hrozit jen ze standardních situací, například z rohů.

Hru domácích narušilo po čtvrthodině hry odstoupení Gondy, se kterým se počítalo do základu pro druhou ligu. Na jeho post přišel Mišinský, ale trenér Karviné Karel Kula měl dobrou ruku. Mišinský byl velmi platným členem jedenáctky.

V 30. minutě sám pěkně střílel, ale domácí brankář Juras byl na místě. Bez vyložené šance se hrálo prakticky celý poločas, než přišla 44. minuta a krásná kombinační akce Karvinských na jeden dotek, ne jejímž konci byl právě Bartošák – 0:1.

Gól do šatny hostům hodně pomohl, naopak domácí Indiáni byli blízko nadějnému bezbrankovému stavu v poločase a inkasovaná branka je logicky naštvala.

Druhá půle začala stejně, jako ta první skončila. Po šanci Milosavljeva, který zkoušel na Jurase vyzrát padáčkem z úhlu, přišla perfektní rána Mišinského, který od tyče uklidil balon podruhé za Jurasova záda.

Právě Mišinský si na hřišti významně rozuměl s Milosavljevem, společně předvedli několik podařených rychlých akcí, přestože většina se nedostala do úplné koncovky.

V této fázi hry už měla Karviná jasně navrch, jenže se jí nepodařilo přidat další góly. Chovancův pokus z otočky Jurase nepřekvapil, hlavička Cverny šla nad a Látalova jedovka byla sražena obránci Havířova na roh.

V 64. minutě se proti ráně Bartošáka zaskvěl gólman Ondřej Juras, který prokázal výborné reakce. Odchytal slušný zápas, nešly mu jen výkopy.

Tlak Karviné byl zakončen hlavičkovým pokusem Motyčky vedle, ale v 78. minutě domácí zničehonic udeřili, když letní posila z Petrovic Jan Lukan našel z trestného kopu ideálně hlavu Zdeňka Skotnici a ten jej dostal do sítě – 1:2.

Kontaktní gól polil Havířovany živou vodou, byť vyloženou gólovku si už do konce nevypracoval. Nicméně hostům solidně zatopil a z jasné herní převahy najednou nebylo nic. V závěru Karviná musela odkopávat balony. Zasloužené vítězství už ale uhájila.

zdroj: Karvinský deník

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo