Generální partner
Světlý režim
29. červen 2019

Mrzely nevyužité šance, Karviná-Poprad 0:1

Ve druhém sobotním utkání v papírově silnější sestavě fotbalisté MFK neuspěli. I přes řadu gólovek se střelecky neprosadili, naopak slovenský soupeř trestal z ojedinělé šance dvacet minut před koncem.
MFK Karviná
sobota 29.6.2019
0:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 0
FK Poprad
Pastornický (60. Ciupa) - Ndefe (46. Putyera), Smrž, Rundić, Čonka - Hanousek - Galuška, Lingr, Janečka (78. Mader), Guba (65. Vlachovský) - Šašinka (46. Petráň).
Branka: 68. Slebodník
Rozhodčí: Cieslar

Komentář

V odpoledním utkání, které bylo z technických důvodů přesunuto z původně avizované Dolní Lutyně na Městský stadion v Karviné-Ráji, dostal šanci od začátku Jakub Šašinka (dorazil na zkoušku z ostravského Baníku).

Hrál se svižný fotbal, více ze hry měli domácí a během celé první půle byli lepší. Bohužel jim nebylo přáno v koncovce. Právě testovaný Šašinka postupoval proti několika protihráčům, ovšem periferně viděl z druhé vlny nabíhajícího Janečku, kterému předal míč, ale staronová karvinská posila nechala vyniknout pouze brankáře Popradu – psala se 13. minuta.

Potom Janečka skluzem vybojoval míč, Hanousek ho vyvezl, předal Lingrovi. Vzápětí ho Šašinka úmyslně přenechal Dávidu Gubovi, který v jasné šanci sám před gólmanem gól nedal – moc hezká rychlá akce, které tleskala zaplněná hlavní tribuna.

Další nevyužitá šance přišla ve třiadvacáté minutě a znovu neuspěl Dávid Guba – přízemní centr Lingra pod sebe viděl právě nabíhající Guba, ale tísněn protihráčem zamířil těsně vedle. Další akce, která si vysloužila potlesk. Při troše štěstí mohl skončit v síti pokus nůžkami Marka Janečky po rohu a vráceném míči od Hanouska do malého vápna. Janečka však na míč nedosáhl, chyběl mu kousek.

Druhá půle už tak kvalitní z karvinské strany nebyla. Přesto se ještě našly další příležitosti ke skórování. Třeba standardní situace z hranice šestnáctky po faulu na Lingra. Zahrávání se ujal překvapivě stoper Rundić, ale ani nadvakrát hradbu těl nepropálil. Vzápětí to zkusil mezi několika popradskými fotbalisty Ondřej Lingr a dostal se celkem bez problémů až před brankáře, který jej bohužel vychytal – další čistá gólovka.

Ač se hrálo téměř na jednu bránu, tak pro karvinské borce přišel dvaadvacet minut před koncem trest. Z jednoduché akce po pravé straně se dostal po jedné narážečce k zakončení Slebodník a okolo Jiřího Ciupy se radoval z gólu.

Karvinští se už nezmohli na odpověď, i přes solidní výkon v přípravě podruhé prohráli a znovu o jeden gól. Až ve čtvrtém utkání navíc vyšli střelecky naprázdno. Třetí tréninkový týden bude po nedělním volnu pokračovat hned v pondělí.

Ohlasy trenérů

Trenér František Straka: „Utkání nebylo vůbec špatné, akorát jsme selhali v koncovce. V některých fázích jsme naprosto dominovali, v jiných jsme zase soupeře dostali zbytečně na koně. Vytvořili jsme si tři tutové a ještě několik dalších šancí. Bohužel jsme v tomto utkání byli naprosto neefektivní, zatímco soupeř snad z jedné nebo dvou příležitostí dal jednoho „šmudlu“.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo