Na Kovoně se slavilo, Karviná porazila Opavu 3:0

05.09.2015 | redakce

Na Kovoně se slavilo, Karviná porazila Opavu 3:0 Vítězství posunulo tým trenéra Webera na celý týden do čela druholigové tabulky! Karvinští byli od začátku utkání lepší, což dokreslili dvěma góly do poločasu. Po přestávce převzala iniciativu Opava, ale srazil je druhý zásah v utkání Budínského.

5.kolo, sobota 5.9.2015
MFK Karviná - SFC Opava  3:0  (2:0)
Branky: 31. a 73. Budínský, 18. Urgela
ŽK: Glaser - Jursa
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Kožár
MFK Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Sedlák – Moravec, Budínský, Lupčo (62. Glaser), Juřena (71. Fiala) – Urgela (84. Kurušta).
SFC Opava: Vašek – Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Horka (46. Machálek), Žídek – Jurečka (46. Grussmann), Jursa (82. Svatonský), Schaffartzik – Kuzmanović.
Počet diváků: 1474

Domácí před utkáním řešili obsazení krajních záložníků, neboť nemohli nastoupit Sivrić, Puchel ani zraněný Zelený, a tak příležitost dostal Václav Juřena. První poločas zcela jasně ovládl domácí tým, což korunoval dvěma přesnými zásahy.

Nejprve se poprvé v sezóně prosadil z dorážky střelec Lubomír Urgela, to běžela 18. minuta. Vzápětí mohl po standardní situaci vyrovnat hostující Jurečka, ale zády k bráně nezamířil přesně. Svůj první pozdrav na hostující bránu vyslal ve 28. minutě Lukáš Budínský, těsně minul. Za tři minuty už byl ale přesný. Tvrdou střelou na vzdálenější tyč zvýšil na dvougólový rozdíl.

Domácí bez problémů hlídali náskok, vystrašil jen až těsně před pauzou Horka, ale Pindroch výborně zasáhl. Velkou šanci měl ještě Lupčo, ale jasné šanci zaváhal. V poločasové přestávce reagoval hostující trenér Baránek dvojím střídáním a najednou bylo opavských hráčů všude plno. Aktivní byl především Grussmann. Nejprve jeho pokus hlavou vytáhl domácí gólman a vzápětí připravil šanci Machálkovi, jemuž radost překazil na brankové čáře Dreksa.

O rozhodující třetí gól, který definitivně rozhodl o osudu utkání, se zasloužil po hezké rychlé kombinaci Fialy s Moravcem v 73. minutě opět Budínský a se čtyřmi góly vévodí tabulce střelců. V závěru měl dvě obrovské šance střídající Kurušta, ale nedal, což mu nikdo za již rozhodnutého stavu vyčítat nebude. Dalším plusem je nula gólmana Pindrocha. Ten už ve čtvrtém utkání v řadě udržel čisté konto. Ale to nejpodstatnější je, že Karvinští se budou celý týden vyhřívat v čele tabulky, což tady ještě nikdy nebylo.

Domácí trenér Jozef Weber: „Odehráli jsme výborný zápas a především první půle byla dosud tou nejkomplexnější! Může nás mrzet, že jsme akorát nepřidali třetí gól, protože po přestávce Opava dvacet minut kousala. Zlomil ji až druhý Budínského gól v zápase. Jestli klukům odpustím nedělní ranní trénink? Ne, máme za sebou teprve pět kol a je potřeba se držet při zemi.“

Hostující trenér Jan Baránek: Zasloužená výhra domácích, kteří byli od začátku jasně lepší. Právě špatná první půle rozhodla o naší první porážce v této sezóně. Po poločasové bouřce jsme udělali nějaké změny, ale své příležitosti jsme neproměnili. Když domácí přidali třetí gól, bylo jasno.“

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.