Generální partner
Světlý režim
9. červenec 2022

Na Slovensku gól nepadl, Liptovský Mikuláš-Karviná 0:0

Ve čtvrtém letním přípravném utkání svěřenci Tomáše Hejduška neinkasovali, ale ani neskórovali. V Liptovské kotlině pod Tatrami se tak zrodila remíza 0:0.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sobota 9.7.2022
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Sváček - Popovič, Krčík, Bedecs, Nečas, Gerát, Staš, Václavik, Ďungel, Laura, Káčerík. Střídali: Totka, Bielák, Voško, Diviš, Matoš, Štefančin
Ciupa (46. Neuman) - Krčík (46. Zedníček), Teplan (60. Motyčka), Šindelář (46. Stropek), Mikuš (46. Kokovas) - Nešický (46. Boháč), Soukeník - Čmelík (60. Clement), Málek (60. Tavares), Bartl (46. Rezek) - Papadopulos (46. Svoboda).

Komentář

V zápase chudém na šance se v dresu MFK objevil poprvé během přípravy Michal Papadopulos a rozhodně svým výkonem nezklamal – naopak zahrál velice dobře. Po dlouhé době se v utkání ukázal také Daniel Bartl, na kterém ale byl znát zápasový deficit. Na hřišti došlo na souboj bratrů Krčíků - Adam hájil barvy MFK, Dávid domácího Liptovského Mikuláše.

Karvinští byli hlavně v první půli mnohem víc na míči, domácí vesměs nakopávali míče a hrálo se víc na jejich polovině hřiště. Hosté z Česka domácí tým nepustili během celého utkání do pořádné šance, sami ovšem také příliš nebezpeční nebyli – gólovou šanci si nevytvořili a tři nebo čtyři slušné pološance nedotáhli - k Mikušovi se například hned v úvodu dostal centrovaný míč, ale nepropálil hráče před sebou a gólman Sváček nemusel zasahovat. 

Zákrok si ale připsal třeba proti zakončení Aleše Nešického, kterému chytře adresoval míč Lukáš Čmelík. Střední záložník Karviné však mířil ve slušné pozici pouze doprostřed brány. Asi za dvě minuty se snažil z levé strany procpat míč na střed malého vápna Mikuš, ale Sváček situaci dobře vyhodnotil, položil nohu na trávník a míč vyrazil. 

Domácí zahrozili v 28. minutě po dobře zahraném rohovém kopu, ale obrana MFK si poradila. Nějaká akce domácích? Krátce před koncem poločasu po ztrátě míče uprostřed hřiště a rychlém brejku zakončovali pouze do boční sítě...

Slušným výkonem se prezentoval ve druhé půli Jakub Rezek, jehož příchod ze Slovácka je ve finální fázi řešení. Odvážně chodil jeden na jednoho a přes něj právě Karvinští podnikali útoky a snažili se zaměstnat obranu Liptovského Mikuláše – právě po jeho akci byla k vidění největší šance druhé půle. A možná se mohla i kopat penalta - to se do zakončení po narážečce Motyčky s Tavares dral Svoboda. Ovšem nezakončil, protože gólman domácích se mu vrhl pod nohy. Domácí fotbalisté hráli výhradně na brejky, jeden z nich zlikvidoval ve finální fázi hezkým a efektním zákrokem pro přítomné diváky brankář Vladimír Neuman.

Změnit skóre mohl i Clement, který se dostal na pět metrů od brankáře, ale střelou na přední tyč neuspěl. Ani jeden tým tak nebyl přesný, gólmani spolu s obranami všechno zvládli a na rozdíl od lednového utkání, ve kterém padly čtyři góly, tentokrát svítily na ukazateli skóre po devadesáti minutách dvě nuly.


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Spravedlivá remíza, ani jeden tým si během celého zápasu nevytvořil pořádnou šanci. Pozitivní aspoň je, že jsme neinkasovali a poprvé v létě udrželi čisté konto. Pořád jsme v přípravě, zkoušíme si různé věci a nové prvky. Je pozitivní, že ty jsou v naší hře vidět.“ 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo