Generální partner
Světlý režim
3. červenec 2021

Na třetí pokus vítězství! Opava-Karviná 0:1

Slezskému derby v rámci letního přípravného období by asi více slušela remíza, ale Karvinští jednu ze svých několika šancí využili, zatímco domácí Opava nikoliv. O výhře rozhodl gólem Kacper Zych!
SFC Opava
sobota 3.7.2021
0:1
(0:0)
Městský Stadion
Diváci: 441
MFK Karviná
I. poločas: Digaňa – Celba, Hnaníček, Helebrand, Janoščín – Šigut, Tiéhi, Didiba, Helešic – Holík, Kramář. II. poločas: Digaňa – Putyera, Rychlý, Vrána, Kadlec – Darmovzal, Večerka, Gorčica, Ščudla – Smékal, Kubů.
I. poločas: Bolek - Křapka, Eduardo, Dramé, Bartošák - Jean Mangabeira, Nešický - Mikuš, Čmelík, Sinyavskiy - Svoboda. II. poločas: Ciupa - Křapka, Eduardo (62. Stropek), Šindelář, Bartošák (62. Vlachovský) - Jean Mangabeira (62. Jursa), Nešický - Sinyavskiy, Mikuš, Jurásek - Zych.
Branka: 79. Zych
Rozhodčí: Proske

Komentář

Karvinští přijeli do Opavy téměř kompletní, nehráli pouze Kristi Qose a Michal Papadopulos. Naopak hned po jednom dni oblékl karvinský dres Aleš Nešický, který paradoxně jarní část minulé sezóny strávil na hostování z Liberce právě v Opavě.

Před slušnou kulisou vstoupily oba týmy do zápasu aktivně. První obrovskou šanci si vytvořili hosté z Karviné, když se zmocnili odraženého míče po rohovém kopu domácích. Svou rychlost ukázal v dlouhém sprintu Lukáš Čmelík, nadvakrát sice míč neposlal nabíhajícímu Rajmundu Mikušovi, což se ale podařilo Sinyavskému. Ten poslal přízemní centr na zadní tyč a Mikuš trestuhodně před prázdnou bránou netrefil míč.  

Na druhé straně se povedla rychlá akce i domácím. Holík předložil do tutovky Didibovi a ten s obrovskou šancí naložil stejně jako Mikuš na druhé straně! Ve třiadvacáté minutě se Karvinští dostali ke standardní situaci a své kvality potvrdil novic Aleš Nešický – jeho rozehrávka do pokutového území nadělala domácí Opavě velké starosti, ale ze závaru nakonec nic nebylo.

Uběhlo třicet minut a míč vybojoval Jean Mangabeira, poslal jej Lukáši Bartošákovi a ten zkusil překvapit Digaňu v domácí bráně. Z dobrých dvaceti metrů však domácího brankáře pouze slušně protáhl. Do druhého poločasu oba trenéři udělali poměrně dost změn a první nebezpečnou šanci si vytvořil domácí tým, konkrétně Sčudla ranou zblízka trefil pouze výborného Ciupu, který do druhé půle nahradil Petra Bolka.

Po sérii dvou rohů mohl po hodině hry poslat domácí do vedení Rychlý, ale hosté se v závaru ubránili. Na druhé straně se dvacet minut před koncem hosté usadili na polovině Opavy, ale z několika rohů a centrů výrazněji domácí obranu nezaměstnali. Rozhodnutí přišlo jedenáct minut před koncem. K Matěji Juráskovi se na půlce dostal míč, zbavil se dvou protihráčů a pelášil do vápna. Tam viděl Kacpera Zycha, kterému adresoval zpětnou přihrávku a mladý polský útočník se nemýlil – 0:1!

Opava mohla v závěru vyrovnat, ale v tomto utkání ji nebylo přáno – další velkou šanci po rohovém kopu svěřenci trenéra Romana Westa zahodili. Víc už se nestalo, Karvinští se mohli radovat z první výhry v letní přípravě a především konci nejnáročnější části přípravy.

Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Každé vítězství se počítá, navíc jsme uhráli nulu vzadu – to je důležité. Mám také radost, že se trefil mladý Zych, který byl odměněn za dobrou práci nejen v tomto, ale i minulých zápasech. Jinak výkon ještě nebyl a ani nemohl být „učesaný“. Překvapilo mě, jak se na některých hráčích projevila únava z náročných tréninků – práce s míčem, plno ztrát a nešikovnost. Věřím, že teď už se začneme jen zlepšovat.“

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná