11. leden 2017

Na úvod hned výhra, Karviná-Skalica 2:1

Tři góly, dvě penalty a hlavně vítězství domácích. Karvinští otevřeli seriál zimních přípravných utkání výhrou nad lídrem slovenské druhé nejvyšší soutěže. Poprvé v novém roce se trefili Jan Hošek a Erik Puchel.
středa 11.1.2017
2:1
(2:1)
Kovona UT
Diváci: 0
MFK Skalica
Pindroch (70. Ciupa) - Dressler, Plesník (46. Novák), Hošek, Eismann (46. Putyera) - Medak, Bariš - Simeunovič (46. Okleštěk), Lingr (46. Smrž), Puchel (46. Holík) - Panák (63. Sas).
Branky: 23. Hošek, 35. z pen. Puchel – 33. Ulrich

V sestavě bez většiny obvyklých opor a naopak s třemi testovanými hráči plus posilami z juniorky nastoupili fotbalisté MFK Karviná k utkání proti slovenskému soupeři. S kapitánskou páskou vyběhl k utkání Patrik Dressler, ve stoperské dvojici vedle Jana Hoška dostal příležitost Radim Plesník z juniorského týmu. V záloze pak nastoupilo trio testovaných fotbalistů – Slovák Bariš, Chorvat Medak a Bosňan Simeunovič.

První gól nového kalendářního roku obstaral Jan Hošek, který si na hranici ofsajdu u zadní tyče počíhal na míč a v pohodě jej uklidil do prázdné brány – ve 23. minutě tak domácí ve žlutých dresech vedli 1:0. Nepříjemnost přišla za čtyři minuty, kdy hosté dostali výhodu pokutového kopu. Jenže Milunovič trefil pouze tyč. Vzápětí se řítil sám na Braňa Pindrocha jeden z hostujících hráčů, ale slovenský gólman se vytáhl výborným zákrokem.

Nepovedenou pětiminutovku nakonec korunoval gól Skalice. Ulrich se zbavil stoperů v šestnáctce a umístěnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Výhodu penalty však o minutu později na druhé straně měli také domácí. Míc si postavil Erik Puchel a bezpečně proměnil – 2:1. V závěru první půle zahrozil ještě Filip Panák, ale neměl přesně seřízená mířidla.

Po krátké přestávce pokračovalo utkání, které už však žádný gól nenabídlo, ale nebezpečnější byla spíše Skalica. Všechny fandy vylekal hned zkraje druhé půle Jakubek, ale mířil těsně nad. Karvinští se do nějaké extra vážné šance nedostali, trenér Weber dal navíc příležitost dalším hráčům. Premiéru za áčko si odbyli další hráči z juniorky – ofenzivní Sas nebo stoper Novák.

Hráči Karviné si tak na úvod přípravy připsali vítězství 2:1 a v sobotu se představí v Rybniku, kde je čeká utkání s polským Ruchem Chorzów.

Domácí trenér Jozef Weber: „Po tomto utkání můžu být spokojený asi pouze s výsledkem, i když někteří hráči neodehráli špatný zápas. Potěšili mě kluci z juniorky a pak naše mladé stálice v kádru, tedy Puchel, Holík nebo Panák. Tyhle jsem chtěl vidět, což splnilo účel. Na hodnocení trojice testovaných fotbalistů je zatím brzy.“