Generální partner
Světlý režim
15. březen 2009

Nešťastná prohra v Mostě

Neúspěšný vstup do sezóny měli karvinští fotbalisté. Na hřišti exligového Mostu prohráli 1:0, když jedinou branku zápasu vsítil Štumpf.
FK Baník Most
neděle 15.3.2009
1:0
(1:0)
Letní stadion
Diváci: 1560
MFK Karviná
Paleček - Fleišman, Knakal, Webster, Slabashevich (57. Rusetskiy) - Sigmund, Schut, Diego (83. Loos) - Štumpf, Oboya (75. Hofmann) - Franěk.
Kučera - Čeman, Novák (82. Ficek), Buryán, Staš – Jursa (59. Sourada), Pavlík, Slončík, Juska (59. Milosavljev) - Mišinský, Opic.
Branky: 27. Štumpf - 0
Žluté karty:
Diego - Novák, Jursa, Buryán, Sourada
Rozhodčí:
Hrubeš K. - Košuc, Pospíšil

Komentář

Hned v úvodu střetnutí mohlo být vesele. Po krásné kombinační akci po ose Mišinský – Slončík, poslal prvně jmenovaný zpětnou přihrávku do pokutového území Opicovi a zadáci domácích měli plné nohy práce, aby se štěstím odvrátili na roh. Po této šanci se hráči MFK ukolébali a z letargie je probudil až gól Štumpfa, který ač nevelký postavou vyskočil nejvýše na rohový kop a hlavičkou otevřel skóre utkání. O necelé tři minuty později se pokoušel ohrozit karvinskou svatyni Franěk, ale jeho slabá střela neměla šanci na úspěch. Ve 35. minutě se dral do gólové příležitosti agilní Franěk a Kučera včasným vyběhnutím zabránil pohromě. To byla poslední vážnější šance domácích a pak se již hrálo podle karvinských not. Těsně před přestávkou ohrozil mosteckou bránu dvakrát za sebou Juska, ovšem bez úspěchu.

Druhý poločas začal úvodním náporem našich fotbalistů, který byl nakonec korunován gólem. Jenomže rozhodčí byl jiného mínění a branku neuznal. Navíc obdržel kapitán Honza Buryán žlutou kartu za nesportovní chování. (K inkriminovanému okamžiku se vrátíme v pondělním článku, který pro vás připravujeme. Abychom dodrželi reglementy fotbalového řádu, uveřejníme komentáře hráčů a trenéra ve večerních hodinách, kdy uplynule 24hodinová lhůta, po kterou se nesmí aktéři utkání vyjadřovat kriticky na adresu rozhodčích).

V 50. minutě se do své druhé gólovky řítil Opic a ani napodruhé nevyzrál na domácího Palečka. Po hodině hry atakoval mosteckou bránu Mišinský – neúspěšně. V 70. minutě se pokoušel o střelu karvinský Pavlík, ale jeho pokus lapil skvěle chytající Paleček. Tlak hostí stále sílil a Most jen se štěstím odolával. Pět minut před koncem utkání měli vyrovnání na noze Opic s Mišinským, ale ani jeden z nich nedokázal protlačit míč za brankovou čáru. Když se v 90. minutě neujal volej Mišinského, byl konec všem nadějím.

„Máme pět vyložených šancí a nedáme ani branku“, zhodnotil průběh utkání Leoš Kalvoda. Jeho svěřenci mají možnost odčinit porážku již tuto sobotu 21. března v 15 hodin, kdy na svém hřišti hostíme celek Třince.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii