Generální partner
Světlý režim
15. březen 2009

Nešťastná prohra v Mostě

Neúspěšný vstup do sezóny měli karvinští fotbalisté. Na hřišti exligového Mostu prohráli 1:0, když jedinou branku zápasu vsítil Štumpf.
FK Baník Most
neděle 15.3.2009
1:0
(1:0)
Letní stadion
Diváci: 1560
MFK Karviná
Paleček - Fleišman, Knakal, Webster, Slabashevich (57. Rusetskiy) - Sigmund, Schut, Diego (83. Loos) - Štumpf, Oboya (75. Hofmann) - Franěk.
Kučera - Čeman, Novák (82. Ficek), Buryán, Staš – Jursa (59. Sourada), Pavlík, Slončík, Juska (59. Milosavljev) - Mišinský, Opic.
Branky: 27. Štumpf - 0
Žluté karty:
Diego - Novák, Jursa, Buryán, Sourada
Rozhodčí:
Hrubeš K. - Košuc, Pospíšil

Komentář

Hned v úvodu střetnutí mohlo být vesele. Po krásné kombinační akci po ose Mišinský – Slončík, poslal prvně jmenovaný zpětnou přihrávku do pokutového území Opicovi a zadáci domácích měli plné nohy práce, aby se štěstím odvrátili na roh. Po této šanci se hráči MFK ukolébali a z letargie je probudil až gól Štumpfa, který ač nevelký postavou vyskočil nejvýše na rohový kop a hlavičkou otevřel skóre utkání. O necelé tři minuty později se pokoušel ohrozit karvinskou svatyni Franěk, ale jeho slabá střela neměla šanci na úspěch. Ve 35. minutě se dral do gólové příležitosti agilní Franěk a Kučera včasným vyběhnutím zabránil pohromě. To byla poslední vážnější šance domácích a pak se již hrálo podle karvinských not. Těsně před přestávkou ohrozil mosteckou bránu dvakrát za sebou Juska, ovšem bez úspěchu.

Druhý poločas začal úvodním náporem našich fotbalistů, který byl nakonec korunován gólem. Jenomže rozhodčí byl jiného mínění a branku neuznal. Navíc obdržel kapitán Honza Buryán žlutou kartu za nesportovní chování. (K inkriminovanému okamžiku se vrátíme v pondělním článku, který pro vás připravujeme. Abychom dodrželi reglementy fotbalového řádu, uveřejníme komentáře hráčů a trenéra ve večerních hodinách, kdy uplynule 24hodinová lhůta, po kterou se nesmí aktéři utkání vyjadřovat kriticky na adresu rozhodčích).

V 50. minutě se do své druhé gólovky řítil Opic a ani napodruhé nevyzrál na domácího Palečka. Po hodině hry atakoval mosteckou bránu Mišinský – neúspěšně. V 70. minutě se pokoušel o střelu karvinský Pavlík, ale jeho pokus lapil skvěle chytající Paleček. Tlak hostí stále sílil a Most jen se štěstím odolával. Pět minut před koncem utkání měli vyrovnání na noze Opic s Mišinským, ale ani jeden z nich nedokázal protlačit míč za brankovou čáru. Když se v 90. minutě neujal volej Mišinského, byl konec všem nadějím.

„Máme pět vyložených šancí a nedáme ani branku“, zhodnotil průběh utkání Leoš Kalvoda. Jeho svěřenci mají možnost odčinit porážku již tuto sobotu 21. března v 15 hodin, kdy na svém hřišti hostíme celek Třince.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo