Nový trenér Balcárek slaví výhru

11.04.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Nový trenér Balcárek slaví výhru MFK OKD Karviná – Graffin Vlašim 3:0 (0:0) Karvinští fotbalisté uvedli v neděli do provozu znovu pravidlo o novém trenérském impulsu. Kouč Jiří Balcárek, který v týdnu přišel místo odvolaného Leoše Kalvody na post hlavního trenéra MFK, změnil rozestavení týmu i jednotlivé pozice hráčů a ti se mu odvděčili jasnou výhrou nad nováčkem z Vlašimi.

22.kolo, neděle 11.4.2010
MFK Karviná - FC Sellier & Bellot Vlašim  3:0  (0:0)
Branky: 59. Jursa, 78. Milosavljev, 89. Opic.
ŽK: Milosavljev, Mišinský – Veselý, Pokorný, Jungr
Rozhodčí: Možíš – Kordula, Hojsík
MFK Karviná: Kučera – Jursa, Hoffmann, Buryán, Staš – Milosavljev (83. Kostoláni), Mišinský, Pavlík, Tchami (46. Ficek), Ciku – Gottwald (57. Opic).
Počet diváků: 1410

Utkání se hrálo za deště a na těžkém terénu, ale i na něm se domácí snažili o kombinaci. Přečkali první a dá se říci, že i poslední šanci hostů hned ve 2. minutě a pak se jali režírovat vývoj zápasu. V první půli jim to ještě nevycházelo, ale po přestávce již měli hru ve své moci a zaslouženě třemi góly rozhodli.

„Zápas byl vlastně o prvním gólu. Ten vstřelili domácí a proto vyhráli. Nedá se říci, že by se na našem výkonu nějak podepsala středeční dohrávka, alespoň ne v tom smyslu, že bychom byli nějak utahaní. Karviná prostě zodpovědně bránila a do šancí nás nepouštěla. Nám bylo jasné hned, že nový trenér bude pro domácí znamenat nový impuls. Nebylo to pro nás jednoduché,“ podotkl trenér vlašimského nováčka Roman Nádvorník.

Jeho protějšek Jiří Balcárek si pochvaloval, jak mužstvo zápas zvládlo. „Před tím zápasem na nás byla upřena až přílišná pozornost, ale s tím jsme počítali. V týdnu mě čekaly pohovory s hráči, na kterých jsem každému vysvětlil, jak bych si představoval naši hru. Měli jsme i soustředění, zápasu jsme přikládali značnou důležitost. Proto jsem rád, že k tomu hráči takto přistoupili. Odvedli kolektivní výkon a takový způsob boje se mi zamlouval,“ mohl chválit po úspěšné premiéře trenér Balcárek.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.