20. duben 2022

Otočka s nadějí! Karviná-Pardubice 3:2

Neuvěřitelný zápas s vyvrcholením v podobě zisku tří domácích bodů poprvé od druhé poloviny května 2021! Karvinští fotbalisté ukázali charakter, otočili skóre a porazili Pardubice! Do nadstavby vstoupí se sedmibodovým mankem na předposlední místo.
středa 20.4.2022
3:2
(1:1)
Městský stadion
Diváci: 1215
FK Pardubice
Bajza – Mikuš, Buchta, Dramé (58. Stropek), Šehić (68. Čmelík) – Jursa (46. Marco Túlio), Ndiaye (58. Qose) – Sinyavskiy (46. Durosinmi), Zorvan, Bartošák – Papadopulos.
Markovič – Kostka, Čihák, Hranáč, Pojezný – Jeřábek – Patrák (88. Mareš), Červ, Solil, Rezek (67. Huf) – Černý (75. Matějka).
Branky: 3. Papadopulos, 70. Buchta, 87. Durosinmi - 4. Černý, 56. Červ
ŽK: Jursa, Dramé, Durosinmi, Bartošák – Mareš, Jeřábek
Rozhodčí: Radina – Hrabovský, Vyhnanovský

Trenér Páník udělal jednu změnu v základní sestavě oproti nedělnímu utkání v Liberci – na lavičce zůstal Qose a nahradil jej Sinyavskiy. Ten šel na pravou stranu zálohy, na podhrot se posunul Filip Zorvan. Na lavičce byli připravení například Durosinmi a po delší době také Čmelík.

Karvinští v bílých dresech měli skvělý vstup do utkání. Hned ve třetí minutě posadil Lukáš Bartošák míč na hlavu Michalu Papadopulosovi. Ten si naběhl do vápna a otevřel skóre – gólman Markovič plachtil do prázdna, u míče byl dřív právě karvinský kapitán – 1:0. Sotva se však domácí doradovali z gólu, tak hosté rozehráli a zničehonic bylo srovnáno.

Hosté v červeném zakombinovali před šestnáctkou, míč přiťukli Pavlu Černému a ten střelou ke vzdálenější tyči překonal Pavola Bajzu. Od té doby se tempo hry zklidnilo, přibylo nepřesností. Ovšem Karvinští mohli jít zase do vedení. Teď ale spolupráce Bartošáka s Papadopulosem gól nepřinesla. Pardubice o sobě daly vědět v 26. minutě střelou pod břevno, s kterou si Bajza v bráně poradil. Po půlhodině hry Bajza vychytal i Solila s Rezkem.

První poločas už toho následně moc nenabídl a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu. Úvod druhé půle domácím nevyšel, přestože dvakrát vystřídali – na hřiště šli Túlio s Durosinmim. Územní tlak hosté korunovali vedoucím gólem Červa, který v docela nepřehledné skrumáži těl uspěl, protože jeho střela skončila v síti.

Po dalších dvou střídáních se domácí zvedli a začali hrát. Dělovkou, která pořádně vyplašila brankáře Markoviče, se prezentoval Túlio. Následně neuspěl se svou střelou ani Bartošák. Až dvacet minut před koncem bylo srovnáno! Petr Buchta nadvakrát překonal Markoviče po centru Túlia a zápas byl znovu otevřený. V dalších minutách se hrálo nahoru dolů, oba týmy chtěly vyhrát.

Nejprve se mohli radovat hosté, ovšem karvinské akcie držel Bajza proti pokusům Matějky a Pojezného. Nepřesně mířil také Patrák. Poté na druhé straně se dostal zleva až do pokutového území Mikuš. Bohužel z toho byl jen rohový kop. Nutno podotknout, že domácím trenérům vyšla střídání – hru výrazně oživil i Durosinmi s Čmelíkem.

Právě slovenský záložník mohl skórovat, jenže Markovič byl proti. Ale nakonec stadion explodoval nadšením – střídající Qose posadil míč na hlavu Durosinmimu a ten v náběhu přesně umístil míč za bezmocného brankáře hostů. Víc se už nestalo, ani v pětiminutovém nastavení! Karvinští oslavili první vítězství od 23. května 2021 a dál živí naději na baráž. Aktuální ztráta činí sedm bodů.

Domácí trenér Bohumil Páník: „Obě mužstva věděla, že hrají o moc. Kdybychom nevyhráli, tak by už soupeř byl v klidu. V určitých fázích hry jsme byli špatní, v jiných zase naopak hlavně díky příchodu některých střídajících hráčů – pomohli nám. A tím jsme utkání přetlačili na svou stranu. Příště musíme porazit Zlín a doufat, že Pardubice ztratí.“

Hostující trenér Jaroslav Novotný: „Pro nás je to krutá porážka. Sice jsme hned zpočátku inkasovali, ale naštěstí se nám hned povedlo vyrovnat a v prvním poločase jsme potom měli více šancí a byli lepším mužstvem. Druhá půle přinesla z obou stran otevřený fotbal, nebylo nad čím spekulovat. My jsme se dostali do vedení, v tu chvíli byl soupeř na kolenou, ale nedokázali jsme to využít, abychom přidali třetí branku. Domácí zvrátili zápas tím, že využili svoje silné stránky, tedy standardní situace. Vyrovnali a v závěru z rohového kopu rozhodli.“