1. prosinec 2021

Po slepených gólech se bodový export nekonal, Bohemians-Karviná 3:0

Karvinští z dohrávky 13. kola nevytěžili ani bod. V Praze podlehli Bohemians o tři góly a nadále okupují předposlední místo v tabulce.
středa 1.12.2021
3:0
(2:0)
Ďolíček
Diváci: 1000
Le Giang - Dostál, Jindřišek, Köstl - Fulnek, Levin, Květ (83. Nový), Kovařík (72. Bartek) - Hronek (83. Novák) - Puškáč (59. Necid), Keita (72. Chramosta)
Bolek – Eduardo, Šindelář, Buchta – Křapka (74. Mikuš), Jean Mangabeira (46. Stropek), Qose, Šehić (79. Svoboda) – Čmelík (79. Jurásek), Durosinmi, Nešický (65. Sinyavskiy).
Branky: 22. Puškáč, 23. Köstl, 81. Necid
ŽK: Květ
Rozhodčí: Franěk – Caletka, Pečenka

Tři tradiční hráče základní sestavy postrádal trenér Bohumil Páník – Papadopulos, Barotšák ani Túlio nemohli nastoupit kvůli karetním trestům. Poprvé ve FORTUNA:LIZE tak dostal šanci od začátku dorostenec Rafiu Durosinmi.

Od úvodu byli domácí lepší, ale nic kloudného nevymysleli. To se však změnilo po dvaceti minutách. Centr z levé strany na zadní tyč, skvělý reflexivní zákrok Petra Bolka proti Puškáčovi, ovšem útočník domácích měl dost času i na dorážku a Bohemka šla do vedení. Vzápětí se ke Köstlovi dostal míč a domácí stoper z hranice šestnáctky trefil přízemní střelou přesně – a rázem to bylo o dva góly.

Bohemka se po dvou slepených gólech nechala trochu ukolébat a hosté začali kousat – s trochou štěstí mohlo být do poločasu klidně vyrovnáno. Nejprve si výborně počínal Lukáš Čmelík, z čehož mohl vytěžit snížení nigerijský útočník Durosinmi. Ovšem sám před brankářem Le Giangem neuspěl, jelikož napálil břevno. Potom ještě Čmelík vzal odpovědnost na sebe, ale střela z hranice vápna mu nesedla, i když možná zkoušel najít lépe postaveného spoluhráče na zadní tyči.

Do druhého poločasu udělal karvinský trenérský štáb jednu změnu – Jeana Mangabeiru vystřídal Daniel Stropek. Fanouškům Bohemky zahrál na nervy Le Giang, když otálel s rozehrávkou a trefil presujícího Čmelíka. Míč se ale odrazil pouze do zázemí. Vzápětí si Čmelík naběhl na centr, položil se do vzduchu a o něco málo hlavou minul. Ve třiapadesáté minutě se Karvinští výborně prokombinovali až do rychlého protiútoku, ale nezakončili jej, protože centrující Šehić z levé strany trefil prvního hráče soupeře!

Hned nato hosté vybojovali přímý volný kop ze zajímavé pozice. Míč si postavil Kristi Qose, zamířil velice dobře, ale tygřím skokem jeho střelu zlikvidoval Le Giang. Na druhé straně neuspěl zblízka Květ. Překvapit domácího brankáře chtěl dvacet minut před koncem Eduardo, ale bránu vůbec netrefil.

Devět minut před koncem dorazil hosty Necid po chybě v rozehrávce. Karvinští tak lajdácky darovali útočníkovi Bohemky první gól v této sezóně. Závěr se dohrával a bylo jasné, že tři body zůstanou v Ďolíčku. Fotbalisté MFK tak počtvrté v řadě prohráli a v Ďolíčku nedokázali Bohemce vstřelit gól už čtyři a půl roku!

Domácí trenér Luděk Klusáček: „Vítězství 3:0 vypadá jednoduše, ale náš výkon nepatřil k nejlepším. Trochu nám pomohlo štěstí díky dvěma slepeným gólům v prvním poločase.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Fotbal je o důslednosti, zodpovědnosti a disciplíně. První a třetí gól byly tyto věci, které jsme neměli. Takhle se prostě hrát nedá. Škoda břevna po střele Durosinmiho, kdyby dal gól, byla by šance s tím něco udělat. Mimochodem byl v osmnácti letech byl skoro nejlepší na hřišti… Domácí hráli zkušeně, dokázali si rozfázovat hru a svou zkušeností ve finální fázi rozhodla. Domácím gratuluji k výhře.“