Generální partner
Světlý režim
31. srpen 2011

Postupujeme v poháru!

V dnešním utkání 3. kola Ondrášovka Cupu si fotbalisté našeho áčka hladce poradili s Opavou a v osmifinále české pohárové soutěže si zahrají s Teplicemi!
MFK Karviná
středa 31.8.2011
4:1
(2:1)
Městský stadion Karviná-Ráj
Diváci: 1487
SFC Opava
Paleček – Hrtánek, Bolf (73. Mišinský), Cverna, Knötig – Ficek, Motyčka (60. Jursa) – Ciku, Gonda (64. Bartošák), Milosavljev – Chovanec. Trenér: Karel Kula.
Novák – Riška, Cigánek, Horka (46. Formánek), Čáp – Partyš, Wirth, Křeček, Vyskočil (55. Schaffartzik) – Mrázek, Radzinevičius (69. Halaška). Trenér: Josef Mazura.
Branky: 31., 49. a 55. Milosavljev, 12. Bolf – 33. Cigánek
ŽK: Motyčka, Radzinevičius – Čáp
Rozhodčí: Býma – Tacina, Lakomý

Komentář

Karvinští fotbalisté deklarovali, že chtějí svým fanouškům vystavit omluvenku za ligový propadák v Ústí nad Labem a povedlo se! Překvapivého lídra II. ligy z Opavy doma „přejeli“ rozdílem třídy.

Diváci sledovali od začátku utkání výborný fotbal z obou stran. Neuběhla ani čtvrthodina a Karvinští už vedli. Na centr pozdějšího hrdiny zápasu Vladana Milosavljeva si ve 12. minutě naskočil René Bolf a hlavou rozvlnil síť za brankářem Opavy Novákem poprvé – 1:0.

Svěřenci trenéra Karla Kuly předváděli ukázkové nasazení, snažili se tvořit hru a makali na sto procent, což je vždy základ pozdějšího úspěchu.

Opava se poprvé připomněla až ve 22. minutě, kdy gólman MFK OKD Lukáš Paleček pohotově vyrazil nad břevno hlavičkový pokus Luboše Horky.

Pak přišla zase radost na opačné straně. Z levé strany pronikl do vápna Elvist Ciku, oslovil přihrávkou Milosavljeva, kterému udělal prostor pro zakončení pozičně skvěle Tomáš Chovanec a srbský krajánek po zemi propálil opavskou obranu – 2:0.

Chvilkové polevení mělo za následek okamžité snížení. Opava rozehrála standardku, Chovanec míč lízl hlavou, ale balon si našel cestu do sítě. Za ním číhající Petr Cigánek snížil – 2:1.

Opava pak zahrozila ještě jednou, Radzinevičiusovu nahrávku napálil na Palečkovu bránu Mrázek, ale těsně minul.

Poslední slovo výborné první půle náleželo domácím. Michal Gonda si v šestnáctce zkušeně udělal prostor a jeho pěkný pokus také jen těsně minul opavskou svatyni.

Druhá půle už náležela čistě Karviné. Opava dělal v obraně chyby a nestačila na karvinskou hru ve středu pole.

Další gól vymyslel opavský odchovanec Ondřej Ficek, perfektně vyslal za obranu Milosavljeva a ten se zbavil jak bránícího Rišky, tak gólmana Otakara Nováka – 3:1.

Na druhé straně hřiště nařídil rozhodčí Býma penaltu za skluz Motyčky, který fauloval Partyše, ale opavský Čáp penaltu neproměnil, jelikož ji bravurně skokem ke své pravé tyči vyrazil Lukáš Paleček!

Domácí vycítili šanci zápas definitivně zlomit a tak se i stalo. Výtečně hrající Ciku našel v 55. minutě Milosavljeva a ten nádherným lobem nad vyběhnuvším Novákem pečetil skóre na 4:1.

A domácí váleli dál. Za ruku opavského Schaffartzika ve vápně kopali penaltu, ale Vladimír Mišinský nezvýšil a branku překopl. Ještě předtím se v jasné gólovce objevil Tomáš Chovanec, míč ale napálil jen do noh brankáře Opavy.

To už ale nemuselo domácí mrzet. Karviná ve středu předvedla nejlepší podzimní zápas a zaslouženě slaví postup do dalšího kola Ondrášovka Cupu. V něm si zahraje s prvoligovými Teplicemi. Protože se jedná o osmifinálovou fázi, bude se už hrát dvoukolově doma – venku.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo