Generální partner
Světlý režim
29. srpen 2012

Pouť pohárem pro nás skončila ve druhém kole

1:2 - to je výsledek, který ukazovala světelná tabule po konci derby Karviné s Baníkem Ostrava. O postupu hostujícího týmu rozhodl šest minut před koncem Vrťo.
MFK Karviná
středa 29.8.2012
1:2
(0:0)

Diváci: 3202
FC Baník Ostrava
Rakovan - Cverna O. (68. Gonda), Mikula, Cverna V., Knötig - Hrtánek, Vaněk - Ciku, Fischer (77. Besta), Vladavič - Presl (35. Vrána).
Bárta - Zawada, Frydrych (78. Lukeš), Kaprálik, Mach - Droppa, Vašenda (46. Fantiš) - Milosavljev (58. Kukec), Greguš, Vrťo - Onuchukwu.
Branky: 68. Vladavič z penalty - 56. Greguš, 84. Vrťo
ŽK: Mikula, Vrána, Vaněk, Hrtánek - Milosavljev, Greguš, Vrťo
ČK: 75. Vrána
Rozhodčí: Mikel - Duda, Vojkovský

Komentář

Domácí se museli obejít bez kapitána Reného Bolfa, a tak kapitánskou pásku převzal Admir Vladavič. Více než třítisícová návštěva neviděla v první půli příliš záživné utkání. Hrálo se ve středu pole s minimem šancí na obou stranách. Dvakrát to zkoušel exkarvinský Milosavljev, ale Mateje Rakovana v domácí brance příliš nezaměstnal.

Druhá půle už byla mnohem lepší a pro oko diváka atraktivnější. Hrálo se svižně na obou stranách a fanoušci obou táborů se dočkali tří branek. Nejprve však po Vaňkově centru neumístil míč do branky hlavičkující stoper Mikula. A tak přišel trest. V 56. minutě se bombou z pětadvaceti metrů prosadil Ján Greguš, který překonal svého bývalého spoluhráče ze slovenské jednadvacítky Rakovana. O dvanáct minut později Greguš přidržel Václava Cvernu a sudí Mikel nařídil proti Baníku penaltu. Umístěnou střelou k levé tyči ji Admir Vladavič proměnil a vyrovnal.

O chvíli později Onuchukwu ukázal, co se také dá neproměnit. Sám před Rakovanem zkoušel technicky zakončit, ale míč minul bránu. Patnáct minut před koncem přišel sporný moment uprostřed hřiště. Vrána za údajné zdržování dostal od sudího Mikela druhou žlutou a musel do šatny. Baník v tu chvíli ožil a šest minut před koncem rozhodl celé utkání Tomáš Vrťo, který přízemní střelou překonal Rakovana a poslal Baník do dalšího kola.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Pavel Malura: „Utkání mohlo samozřejmě pro nás skončit lépe. V první půli si na sebe obě mužstva dávala velký pozor. Baník byl malinko silnější ve středu pole. My jsme po získaných balónech spěchali dopředu, kde to však nebylo nijak oslnivé. Ve druhé půli se to o něco zlepšilo. Bohužel po vyrovnávací brance nás zbrzdila přísná druhá žlutá karta pro Vránu. V tom okamžiku se Baník dostal do tlaku a podařilo se mu zápas rozhodnout. Kdybychom však hráli zodpovědněji, tak výsledek mohl být příznivější i přes tuto skutečnost.“

Hostující trenér Radoslav Látal: „Viděli jsme pravý pohárový zápas s množstvím emocí. Přesně na toto jsem hráče připravoval a opravdu to bylo derby se vším všudy. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, proto jsem hráče vyvezl už den předem na menší soustředění. Cílem bylo postoupit do dalšího kola a to se nám podařilo. Na penalty jsme nemysleli a ani je netrénovali. Hráčům děkuji za velmi dobrý přístup.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo