16. červenec 2016

Prohra se silným Karpaty Lvov

Karvinští fotbalisté neudrželi jednogólové vedení nad sedmým týmem poslední sezóny ukrajinské ligy a nakonec prohráli 1:3. Jediný gól domácích borců vstřelil hlavou stoper Pavel Dreksa. Tímto zápasem také skončilo letní soustředění.
sobota 16.7.2016
1:3
(1:1)
Kovona
Diváci: 250
FC Karpaty Lvov
Pindroch - Janečka, Dreksa (64. Panák), Toml, Eismann - Šisler - Voltr (74. Urgela) Okleštěk (60. Duda), Budínský (74. Juřena), Zelený (64. Puchel) - Jurčo (60. Kuchta).
Branky: 43. Dreksa - 44. Miroshnichenko, 74. Markovic, 80. Chachua
Rozhodčí: Proske

Úvod utkání a vlastně i celý první poločas nebyl z karvinské strany vůbec špatný. Domácí se za vytrvalého deště snažili o aktivní kombinační hru a nutno podotknout, že se to celkem dařilo. V samotném úvodu se v tutovce po krásném centru Voltra objevil Jaroslav Zelený, ale z pár metrů překopl prázdnou bránu. Za chvíli na druhé straně netrefil ve skluzu míč před odkrytou bránou útočník Lvova.

Poté následovaly těžké minuty pro hostujícího brankáře, kterému málem ustřelil hlavu Lukáš Budínský – po krátkém ošetření se dal dohromady a pokračovalo se. Karvinští chtěli hrát, snažili se být pořád aktivní a nakonec se jim podařilo skórovat. Dvě minuty před pauzou došlo na standardní situaci, kterou zahrával Tomáš Okleštěk. Nová karvinská posila našla přesně osamoceného Pavla Dreksu, jenž nikým neatakován zamířil ve výskoku úplně přesně. Vedení vydrželo Karviné pouze minutu, protože Miroshnichenko uklidil nohou do sítě přesný přízemní centr svého spoluhráče.

Do druhé půle vyběhla totožná sestava, ale aktivitu přebíral soupeř. Ten se nakonec dočkal dvou branek po hezkých a hlavně rychlých akcích, čímž potvrdil svou nespornou kvalitu. Krátce před třetím gólem měl na noze vyrovnání střídající Urgela, ale na bližší tyči trefil po Puchlově rozehrané standardní situaci pouze boční síť.

V 83. minutě mohl snížit Marek Janečka, ale už překonaného brankáře Lvova zastoupil na brankové čáře jeden z obránců a míč poslal do bezpečí.  Přestože v té době Karvinští svého soupeře zmáčkli, gólově se neprosadili a podruhé v řadě prohráli stejným výsledkem – po ruském týmu tentokrát nestačili ani na ukrajinský. „Další výborná prověrka proti rychlostně skvěle vybavenému soupeři. Na klucích už byla vidět únava, bylo to dost utahané. Ale takové zápasy mám rád, mnohé mi prozradí,“ zhodnotil stručně, jasně a výstižně duel trenér Jozef Weber.