Generální partner
Světlý režim
16. červenec 2022

První letní vítězství, Karviná-Sigma Olomouc B 2:1

Před téměř zaplněnou hlavní tribunou padly celkem tři góly. A protože dva z toho do sítě soupeře, mohli se hráči a fanoušci radovat. Vítězství svými góly zařídili ti nejzkušenější - Michal Papadopulos a Daniel Bartl.
MFK Karviná
sobota 16.7.2022
2:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 0
SK Sigma Olomouc B
I. pol.: Neuman - Krčík, Stropek, Teplan, Motyčka - Zedníček, Boháč, Soukeník, Clement - Svoboda, Durosinmi. II. pol: Ciupa - Mikuš, Šindelář, Žídek, Cienciala - Nešický - Zedníček (68. Clement), Bartl, Málek, Rezek - Papadopulos.
Bílý - Coufal, Bednár, David, Galus (81. Smolka) - Fabiánek, Grygar (75. Nízký), Grečmal, Slaměna (79. Kašpárek), Uriča (85. Maza) - Fiala (63. Mikulenka).
Branky: 64. Papadopulos, 71. Bartl - 65. Slaměna
Rozhodčí: Proske

Komentář

Fotbalisté MFK nastoupili záměrně do utkání s mladší sestavou a až po změně stran poslal domácí realizační tým na trávník zkušenější borce. Soudě dle konečného výsledku to byl dobrý tah. Během celého zápasu se bylo na co dívat a fanoušci se rozhodně nenudili. 

Nejprve o sobě dali vědět hosté, Fiala z otočky na osmi metrech vystrašil brankáře Neumana. Od dvanácté minut začal „karneval“ zahozených šancí domácího týmu – po centru Krčíka ukázal sílu ve vzduchu Durosinmi, ale jeho hlavičkové zakončení reflexivně zlikvidoval gólman Bílý. Vzápětí olomouckého brankáře protáhl Motyčka.

Ve čtyřiadvacáté minutě Soukeník poslal ze standardní situace míč na zadní tyč na Boháče, jeho hlavička však skončila těsně vedle. Asi sedm minut před koncem poločasu vytáhl klíčový zákrok Vladimír Neuman proti Grygarovi, který zakončoval na hranici vápna rychlý protiútok. Míč se sice ještě odrazil k Fialovi, ale ten z toho byl tak v šoku, že z dorážky překopl prázdnou bránu!

Druhý poločas začali hosté pokusem z úhlu, ale gólman Ciupa, který se vystřídal s Neumanem se nenechal překvapit. Krátce po hodině hry se poprvé měnilo skóre. Skvělou práci odvedl Lukáš Cienciala, zbavil se několika protihráčů, přiťukl Jakubu Rezkovi, který poslal centr do vápna, kde Zedníček ekvilibristicky přihrál Michalu Papadopulosovi a ten rozvlnil síť!

Ovšem domácí se z vedení neradovali dlouho – za minutu bylo srovnáno. Hosté se z pravé strany prokombinovali až do zakončení a Slaměna překonal střelou Ciupu na vzdálenější tyč. Karvinští byli dál lepší a bylo jen otázkou času, zda přidají druhý gól. 

A to se podařilo – Rezek obral na půlce hřiště hostujícího hráče o míč a přečíslení tři na dva vyřešil skvěle – přihrávkou na Daniela Bartla a ten se nemýlil! Hned o minutu později trefil v těžké pozici střídající Clement tyč. Oba týmy měly ještě několik náznaků, ale další gól už nepadl. 


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Nastoupit nejprve s mladšími kluky byl záměr, chtěli jsme je v první půli vidět v konfrontaci s mladými hráči Sigmy. Zaplaťpánbůh za výhru i góly. Už v první půli jsme šance měli, ale paradoxně tu největší měl soupeř. Tam nás podržel Vláďa Neuman. Musíme si zanalyzovat to, proč po vstřelení branky okamžitě inkasujeme. To je pro psychiku náročné, i proto jsme další minuty hráli ustrašeně. To musíme změnit – nebát se vítězství.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo