10. květen 2022

Remízové domácí loučení, Karviná-Teplice 2:2

Čtyři góly viděla tisícovka fanoušků při loučení s nejvyšší soutěží! Karvinští dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat. Remízu zajistil v poslední minutě hlavou stoper Petr Buchta.
úterý 10.5.2022
2:2
(1:1)
Městský stadion
Diváci: 1050
FK Teplice
Neuman – Dramé, Buchta, Kobouri – Sinyavskiy, Zorvan (81. Qose), Ndiaye (81. Marco Túlio), Chvěja (73. Jursa), Šehić (73. Vlachovský) – Papadopulos, Holík (46. Svoboda).
Grigar - Chaloupek, Tijani, Shejbal - Hyčka, Mareček, Trubač, Boljević (68. Kodad) - Fortelný (68. Žitný) - Žák (41. Ledecký), Sejk (68. Mareš).
Branky: 41. Sinyavskiy, 90. Buchta - 17. Hyčka, 70. Ledecký
Rozhodčí: Proske – Paták, Kotík

Poprvé od 17. října loňského roku se mezi třemi tyčemi v mistrovském utkání objevil Vladimír Neuman. Po dvouzápasovém trestu mohli trenéři počítat s Filipem Zorvanem, do sestavy se rovněž vrátil uzdravený Eldar Šehić. Naopak kvůli tretu chyběl ještě Mikuš a nově také Bartošák.

Opatrný úvod z obou stran nabídl zajímavých šancí jako šafránu. Hyčka v páté minutě trefil boční síť, na druhé straně měl velikou šanci kapitán Papadopulos – nedal a navíc byl máván ofsajd. Těsně po úvodní čtvrthodině se měnilo skóre. Fortelný nenápadným centrem na zadní tyč našel nepochopitelně zcela osamoceného Hyčku a ten se nemohl mýlit – 0:1!

Po třiceti minutách se rozhodl vypálit snad z pětatřiceti metrů stoper Dramé. Dalekonosná pumelice však skončila nad bránou. Vzápětí mohl vyrovnat hlavou kapitán Papadopulos, jenže hlavou po centru Šehiće zamířil těsně vedle pravé tyče. Dobrou příležitost ke skórování měl i Holík po centru Kobouriho, jenže brankář Grigar si připsal úspěšný zákrok.

Domácí byli za aktivitu odměněni ve 41. minutě – znovu skvěle odcentroval Kobouri, míč se ve vápně dostal ke zcela volnému Sinyavskému a ten tvrdou střelou do šibenice vyrovnal! V samotném závěru prvního dějství byl ještě v pohotovosti gólman Neuman, ale s pokusy Fortelného a Sejka si poradil.

Do druhého poločasu šel na trávník místo Holíka útočník Svoboda. Hostům vyšel vstup, byli aktivnější a nebezpečnější – v hlavních rolích domácí brankář Neuman a teplické duo Fortelný a Sejk. V pětapadesáté minutě měl na noze tutovku Ledecký, na druhé straně mířil jen do boční sítě střídající Antonín Svoboda.

Dvacet minut před koncem šli hosté podruhé v utkání do vedení – po rychle rozehraném autovém vhazování připravil Žitný tutovku pro Ledeckého, který do prázdné brány nemohl nedat! Karvinští se ale nevzdali a za aktivitu a povedená střídání byli odměněni v poslední minutě gólem, který určil konečný stav. Sinyavskiy postupoval u lajny s míčem, centrem na přední tyči našel osamoceného stopera Petra Buchtu a ten hlavou nemilosrdně trestal!

Nejenže zachránil domácím aspoň bod při domácí derniéře, ale zároveň poslal hosty do nevyzpytatelné baráže.

Domácí trenér Bohumil Páník: „Viděli jsme otevřenou partii, útočný fotbal. Teplice měly vynikající středovou řadu, která se těžko bránila. Ale někteří naši hráči odehráli výborné utkání, třeba Sinyavskiy. Kdyby takhle hrál celou sezónu, tak bychom třeba nesestoupili. Těší mě, že se mužstvo nevzdalo a podařilo se nám vyrovnat. Jsem rád, že jsme se nerozloučili prohrou.“

Hostující trenér Jiří Jarošík: „Co k tomu říct? Dostaneme gól v devadesáté minutě! Je neskutečné to nedohrát a darovat soupeři gól. Je to pro nás velká škoda a musíme se začít soustředit na baráž.“