Generální partner
Světlý režim
30. leden 2020

S mistrem Makedonie bez gólů, Shkëndija-Karviná 0:0

Svěřenci Juraje Jarábka zakončili herní soustředění bezbrankovou remízou s úřadujícím dvojnásobným mistrem Severní Makedonie.
KF Shkëndija
čtvrtek 30.1.2020
0:0
(0:0)

Diváci: 50
MFK Karviná
Bolek - Moravec (46. Ndefe), Janečka, Stropek, Čonka - Vukadinović (65. Galuška), Bukata (65. Smrž), Hanousek (75. Jean Mangabeira), Lingr (46. Ba Loua) - Kubala (46. Petráň) - Taiwo (65. Putyera).

Komentář

Poprvé od příchodu z Trnavy se do branky MFK postavil gólman Petr Bolek a hned z toho nakonec bylo čisté konto. Do zápasu konečně také nastoupil uzdravený Martin Bukata a oproti původním plánům odehrál druhou pětačtyřicetiminutovku Adriel Ba Loua.

Soupeř z Makedonie byl v první půli silnější na míči a vyprodukoval jedno nebezpečnější zakončení, které však brankář Bolek lapil. Ostatní pokusy nemohly obranu MFK překvapit. Karvinští vycházeli ze zabezpečené obrany, Shkëndija si však svou kompaktností věděla s karvinskými hráči rady.

Do druhého poločasu udělali trenéři tři změny, v jeho dalším průběhu pak další čtyři. Nejnebezpečnější akce a největší šance fotbalistů MFK přišla po spolupráci střídajících hráčů – Putyera perfektně odcentroval z pravé strany, Petráň si naběhl na přední tyč a hlavou míč jemně poslal na vzdálenější tyč, který však skončil těsně vedle. Velmi zajímavě vypadala i přihrávka Ndefeho do šestnáctky na Ba Louu, který zády k bráně hledal Petráně, ovšem ten na míč nedosáhl a na zadní tyči si jeden ze zadáků soupeře počkal na Galušku, který míč do sítě nedostal.

Na druhé straně se předvedl Petr Bolek, když na něj postupoval sám hráč soupeře. Ovšem zkušený gólman ukázal přehled, sólo ustál a rukou míč vyrazil. Větší šance zápas nepřinesl, soupeř se Severní Makedonie hrozil z několika standardek, kterým ovšem scházela razance v zakončení. Karvinští tedy v posledním utkání dokázali remizovat s kvalitním soupeřem, který pravidelně hraje předkola LM či EL.

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Petr Mašlej: „Dobrý zápas s mistrem Severní Makedonie. První půle byla oboustranně vyrovnaná a téměř bez šancí. Po změně stran jsme si my i soupeř připsali po jedné nebezpečné šanci, ale skóre se neměnilo. Pozitivem utkání je návrat Bukaty s Bolkem a celkově s týmovým výkonem jsme byli v tomto utkání spokojeni.“

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo