Generální partner
Světlý režim
30. leden 2020

S mistrem Makedonie bez gólů, Shkëndija-Karviná 0:0

Svěřenci Juraje Jarábka zakončili herní soustředění bezbrankovou remízou s úřadujícím dvojnásobným mistrem Severní Makedonie.
KF Shkëndija
čtvrtek 30.1.2020
0:0
(0:0)

Diváci: 50
MFK Karviná
Bolek - Moravec (46. Ndefe), Janečka, Stropek, Čonka - Vukadinović (65. Galuška), Bukata (65. Smrž), Hanousek (75. Jean Mangabeira), Lingr (46. Ba Loua) - Kubala (46. Petráň) - Taiwo (65. Putyera).

Komentář

Poprvé od příchodu z Trnavy se do branky MFK postavil gólman Petr Bolek a hned z toho nakonec bylo čisté konto. Do zápasu konečně také nastoupil uzdravený Martin Bukata a oproti původním plánům odehrál druhou pětačtyřicetiminutovku Adriel Ba Loua.

Soupeř z Makedonie byl v první půli silnější na míči a vyprodukoval jedno nebezpečnější zakončení, které však brankář Bolek lapil. Ostatní pokusy nemohly obranu MFK překvapit. Karvinští vycházeli ze zabezpečené obrany, Shkëndija si však svou kompaktností věděla s karvinskými hráči rady.

Do druhého poločasu udělali trenéři tři změny, v jeho dalším průběhu pak další čtyři. Nejnebezpečnější akce a největší šance fotbalistů MFK přišla po spolupráci střídajících hráčů – Putyera perfektně odcentroval z pravé strany, Petráň si naběhl na přední tyč a hlavou míč jemně poslal na vzdálenější tyč, který však skončil těsně vedle. Velmi zajímavě vypadala i přihrávka Ndefeho do šestnáctky na Ba Louu, který zády k bráně hledal Petráně, ovšem ten na míč nedosáhl a na zadní tyči si jeden ze zadáků soupeře počkal na Galušku, který míč do sítě nedostal.

Na druhé straně se předvedl Petr Bolek, když na něj postupoval sám hráč soupeře. Ovšem zkušený gólman ukázal přehled, sólo ustál a rukou míč vyrazil. Větší šance zápas nepřinesl, soupeř se Severní Makedonie hrozil z několika standardek, kterým ovšem scházela razance v zakončení. Karvinští tedy v posledním utkání dokázali remizovat s kvalitním soupeřem, který pravidelně hraje předkola LM či EL.

Ohlasy trenérů

Asistent trenéra Petr Mašlej: „Dobrý zápas s mistrem Severní Makedonie. První půle byla oboustranně vyrovnaná a téměř bez šancí. Po změně stran jsme si my i soupeř připsali po jedné nebezpečné šanci, ale skóre se neměnilo. Pozitivem utkání je návrat Bukaty s Bolkem a celkově s týmovým výkonem jsme byli v tomto utkání spokojeni.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo