Se Senicou smírně 2:2

29.01.2013 | redakce

Se Senicou smírně 2:2 V prvním zápase herního kempu na Slovensku remizovala Karviná se Senicou v nedaleké Skalici 2:2, když neudržela poločasové vedení. Střelecky se prosadili Elvist Ciku s Matějem Fialou.

přát., úterý 29.1.2013
FK Senica - MFK Karviná  2:2  (1:2)
Branky: 12. Kalabiška, 88. Vrťo - 27. Ciku, 29. Fiala
MFK Karviná: I. poločas: Paleček - Fiala, Mikula, Hottek, Puškáč - Hoferica, Sobala - Ciku, Fischer, Knötig - Mišinský. II. poločas: Pindroch - Cverna O., Mikula, Hottek, Machalický - Fischer, Vaněk - Limanovský, Vaclík, Besta - Rolinc.
Počet diváků: 0

Hosté z Karviné nezačali zápas špatně, vytvořili si dvě příležitosti, ale z prvního gólu se radovala Senica. Ve dvanácté minutě unikl po křídle Diviš, předložil Kalabiškovi a ten umístil míč k tyči za brankáře Palečka. Karvinským se však dokonale podařilo skóre otočit dvěma slepenými góly krátce před půlhodinou zápasu.

V sedmadvacáté minutě se dostal k odraženému míči po rohovém kopu Elvist Ciku a vyrovnal. Za dvě minuty svůj premiérový gól v karvinském dresu vstřelil Matěj Fiala, když postupoval sám na domácího brankáře a otočil skóre na 2:1 pro Karvinou. Druhý poločas byli domácím lepším týmem, ale naštěstí pro hosty nedotáhli své akce do finální podoby. To se povedlo až Tomáši Vrťovi dvě minuty před koncem.

„Asi zasloužená remíza,“ začal hodnocení zápasu trenér Petr Mašlej a pokračoval. „V první půlce jsme byli lepší, aktivnější, vypracovali si nějaké šance. Ve druhém poločase byli lepší domácí. Nás může mrzet, že se nepodařilo vstřelit třetí branku. Na konci nás domácí potrestali a vyrovnali,“ řekl Mašlej.

Karvinští po zápase odjeli autobusem do Zlatých Moravců a ubytovali se v Hotelu ViOn. Od středy do pátku je čekají dvoufázové tréninky a večer navíc regenerace. V sobotu od 12 hodin je na programu duel proti Banské Bystrici a hned po něm cesta zpátky do Karviné.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.