29. leden 2022

Sedmigólová vítězná přestřelka Karviná-Veres-Rivne 4:3!

Hezké góly do sítě ukrajinského týmu, ale také triviální chyby a nabídnuté penalty soupeři. Generálka před startem jara nakonec ale karvinským fotbalistům vyšla, vstřelili čtyři góly (všechny po změně stran) a turecké soustředění zakončili s bilancí dvou výher ze dvou zápasů.
NK Veres-Rivne
sobota 29.1.2022
3:4
(1:0)
Belek
Diváci: 0
Bajza (46. Neuman) – Látal, Buchta (63. Teplan), Kobouri (63. Dramé), Šehić – Jánoš (63. Jursa), Qose (63. Marco Túlio) – Čmelík (63. Mikuš), Zorvan (46. Chvěja), Bartošák (63. Sinyavskiy) – Durosinmi (46. Svoboda).
Branky: 38. Shestakov, 63. z pen. Serhiychuk, 65. z pen. Panasenko - 46. a 56. Qose, 49. Svoboda, 72. Mikuš

Karvinští, které do utkání přivedl s kapitánskou páskou Filip Zorvan, byli od úvodu nebezpečnější a aktivnější. Na konci deváté minuty málem využili po perfektním presinku chybu stopera ukrajinského celku Durosinmi s Bartošákem, jenže sami se připravili o možnost brejku dva na jednoho.

V patnácté minutě si perfektně na přízemní přihrávku za obranu naběhl Durosinmi, po chvilce se zbavil dotírajícího protihráče a už byl v pokutovém území, kde se snažil najít v jasné pozici na středu malého vápna jednoho ze svých protihráčů - zblízka ani následně po odraženém míči nemusel žádné velké nebezpečí řešit brankář ukrajinského celku.

Fotbalisté MFK byli i nadále lepším celkem, ovšem celkově snad čtyři nebo pět dobrých akcí v první půli nedotáhli, což se jim stalo osudným sedm minut před pauzou. Po rohu zahraném na přední tyč podnikl ukrajinský tým ojedinělý brejk a z něho udeřil!  Rychlá akce po levé straně a centr na volného Shestakova na zadní tyči znamenal vedoucí gól a stejný poločasový stav.

O přestávce vystřídali tři hráči a svěřenci Bohumila Páníka měli fantastický vstup do druhé půle - během tří minut se dvakrát gólově prosadili a rázem vedli. Nejprve se usadili na polovině soupeře, Lukáš Bartošák našel svého jmenovce Čmelíka, ten na zadní tyči Kristi Qoseho a to už nešlo hlavou nedat! Za dvě minuty přesným dlouhým pasem našel na levé straně Jánoš rozběhnutého Bartošáka, ten okamžitě na přední tyči servíroval nabíhajícímu Antonínu Svobodovi a přesně takhle se má ve vápně chovat útočník – správný timing a ve skluzu včas vystrčená noha znamenala druhý gól!

Velký přehled ve hře a vnímavost znovu po čase prokázal Kristi Qose, když viděl gólmana daleko z brány. Ve středu hřiště se zbavil jednoho z protihráčů, podíval se a „pololobem“ z nějakých pětadvaceti, spíš třiceti metrů zamířil úplně přesně! V tu chvíli vedli fotbalisté MFK už 3:1. Jenže sami svými zbytečnými a hlavně lacinými chybami o náskok během pouhých dvou minut přišli.

V rozmezí 63. a 65. minuty vyprodukovali dva zbytečné fauly ve vlastní šestnáctce a ukrajinský tým „dárečky“ nepohrdl – nejprve se „panenkovským“ dloubákem uvedl Serhiychuk a o chvíli později zakončil nekompromisně Panasenko. V obou případech byl brankář Vladimír Neuman, který se v poločase protočil s Pavolem Bajzou, bezmocný a mohl jen spílat svým spoluhráčům.

Jenže to stále nebylo všechno. Nakonec vše dobře dopadlo a Karvinští zaslouženě zvítězili. V 72. minutě rozhodl krásnou a umístěnou střelou po sraženém pokusu Ondřeje Chvěji slovenský krajní univerzál Rajmund Mikuš!

Ve zbývajících osmnácti minutách už žádný gól nepadl a po závěrečném hvizdu bylo jasno, že hráči MFK Karviná vyhráli i svůj druhý zápas v Turecku. Po utkání se přesunuli zpět na hotel, po regeneraci a večeři si zabalili a v neděli časně ráno odcestují na letiště, odkud o půl osmé tureckého času vzlétnou směr Vídeň, kde je už bude čekat autobus zpátky domů.

Trenér Bohumil Páník: „V prvním poločase jsme nedohráli několik situací, naopak soupeř po jednom brejku udeřil. Ale naše hra měla dobré parametry, ale chyběl nám důraz ve vápně. Soupeř měl rychlost, důraz a dokázal nám, jak rychlý je v přechodové fázi – to se ukázalo převážně ve druhé půli a vyplynuly z toho dvě laciné penalty. U těch situací jsme se nechovali takticky. Těší mě naopak, že jsme vstřelili čtyři góly. Z věcí, které nám vyšly v útočné fázi, máme určitě radost. Ale třikrát inkasovat je opravdu moc!“