23. leden 2013

Šest branek do sítě Orlové na postup nestačilo

Domácí tým zakončil základní skupinu vysokou výhrou 6:2 nad třetiligovou Orlovou, byť ještě patnáct minut před koncem vedl o šest branek. Výhra tedy znamená konečné druhé místo ve skupině D se stejným bodovým ziskem jako Sigma Olomouc, která však má lepší celkové skóre.
středa 23.1.2013
6:2
(4:0)

Diváci: 100
FK Slavia Orlová a MSK Orlová
I. poločas: Šteiniger - Cverna O., Mikula, Cverna V., Machalický - Hoferica, Sobala - Limanovský, Vaclík, Knötig - Besta. II. poločas: Hájek - Fiala, Hrtánek, Hottek, Puškáč - Fischer, Vaněk - Fulnek, Rolinc, Ciku - Juřena.
Branky: 54. a 75. Ciku, 22. Hoferica, 24. z pen. Besta, 41. Mikula, 42. Limanovský - 85. Jonek, 87. Václavek
Rozhodčí: Matějek - Čecháček, Bureš

Domácí, vědomi si toho, že k postupu na Final four do Berouna, potřebují vyhrát o devět branek, zase tak daleko od postupu do 80. minuty nebyli. Čtyři branky v první půli dávaly naději do té druhé, porvat se s výsledkem. Nemuselo však zůstat po prvních pětačtyřiceti minutách jen u čtyř gólů. Aleš Besta trefil břevno a Richard Vaclík efektními nůžkami nechal vyniknout orlovského brankáře Rohela. Když na ukazateli skóre svítil v 75. minutě výsledek 6:0, zdálo se, že by se to přeci jen mohlo pohnout. Domácí hru trochu otevřeli a po dvou chybičkách v obraně Orlová dvěma slepenými góly výsledek zkorigovala.

Úvodních dvacet minut zápasu toho moc zajímavého nepřineslo a nic nenasvědčovalo konečnému výsledku. Až ve 22. minutě zužitkoval přihrávku od jednoho ze spoluhráčů Peter Hoferica a chladnokrevně zakončil. O dvě minuty později byl ve vápně faulován Vaclík a pokutový kop s přehledem proměnil Aleš Besta.Další dvě slepené branky si domácí nechali na závěrečnou pětiminutovku prvního poločasu. Nejprve se prosadil David Mikula a o minutu později zamířil přesně také Martin Limanovský.

Do druhého poločasu poslali domácí trenéři na hřiště zcela novou jedenáctku. Roli nejlepšího karvinského střelce v přípravě potvrdil Elvist Ciku, který přesně umístěnou střelou k tyči zvyšoval devět minut po přestávce už na 5:0. Šestou branku přidal ten samý hráč v 75. minutě, kdy dorazil míč do prázdné brány a na Kovoně začalo být veselo. Domácí poté otevřeli hru, snažili se přidat další branky, čímž logicky nechávali vzadu otevřená vrátka. Orlová dvě šance využila a v samotném závěru snížila z hrozivých 0:6 na konečných 2:6 z jejího pohledu.

V karvinském dresu poprvé vyběhli na trávník brankář Jaroslav Šteiniger, obránce Milan Machalický a do záložní řady se postavil Jakub Rolinc. O jejich dalším působení včetně všech ostatních hráčů, kteří přišli do Karviné na zkoušku, se bude teprve rozhodovat.

„Utkání jsme chtěli v první řadě vyhrát. Samozřejmě postupem času jsme se pokoušeli o vstřelení devíti branek. Kluci šli za tím cílem a měli velkou motivaci to dokázat. Ale vůbec z toho neděláme tragédii. Nasbírat stejně bodů jako čtvrtý tým Gambrinus ligy, je výborné,“ narážel po zápase trenér Karviné Jan Pánik na vítěze skupiny, olomouckou Sigmu.