24. leden 2015

Skvělý obrat ve druhé půli, Karviná – Opava 4:3

Kdo čekal nudu a opět jeden gól, jak je tuto sezónu ve vzájemných duelech zvykem, tak byl na velkém omylu. Zajímavý zápas nabídl hned sedm gólů a skvělý domácí obrat z poločasových 1:3 na konečných 4:3.
sobota 24.1.2015
4:3
(1:3)

Diváci: 0
SFC Opava
I. poločas: Pindroch - Juřena, Janíček, Jovanović, Eismann - Vaněk, Daníček - Limanovský, Budínský, Puchel - Urgela. II. poločas: Pindroch - Hatok, Cverna, Jovanović, Knötig - Tarczal, Vaněk (75. Budínský) - Limanovský, Castanier, Puchel - Juřena.
I. poločas: Vašek – Schaffartzik, Mikula, Vojtěšek, Čelůstka – Svatonský, Habusta, Jursa, Lavrovič – Mrázek, Kuzmanović. II. poločas: Hampel – Mikula, Habusta, Macíček, Čelůstka – Svatonský, Metelka, Janetzký, Janošík – Machálek, Kuzmanović (72. Mrázek).
Branky: 56. a 78. Juřena, 9. Puchel, 86. Castanier - 17. a 45. Svatonský, 36. Lavrovič
Rozhodčí: Handlíř

Během prvního poločasu hustě sněžilo, přesto se nehrálo špatné utkání. Karvinští šli do vedení už v deváté minutě, kdy se po rychlé akci z levé strany trefil Erik Puchel. Ten perfektně oklamal jednoho ze stoperů Opavy a následně dloubnul do míče tak, že gólman Vašek byl bez šance. Hned z protiútoku se však ozval i soupeř – po vyrovnání sahal Habusta, ale gólman Pindroch využil své výšky a míč na poslední chvíli nad sebou zkrotil.

V 17. minutě už ale bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu zůstal za vápnem zcela osamocený exkarvinský Svatonský a přesnou střelou mezi několika hráči vyrovnal. Když o dvacet minut později Lavrovič a v poslední minutě prvního poločasu Svatonský přidali další góly, nevypadalo to s domácím týmem vůbec dobře, byť paradoxně Opava nic světoborného nepředváděla. „Šlo o naše chyby v obraně. S tím nejsem vůbec spokojený,“ přiznal po zápase trenér Jozef Weber.

Do druhé půle, jak už je zvykem, prostřídal takřka celou sestavu a Karvinští se snažili s výsledkem ještě něco udělat. V 56. a 78. minutě svými góly vyrovnal Václav Juřena a o výsledku rozhodl čtyři minuty před koncem Španěl Castanier, když zvolil stejný způsob zakončení, jako na začátku zápasu Erik Puchel. Konečné vítězství domácího týmu bylo naprosto zasloužené, protože po celý zápas to byla Karviná, která byla aktivnější a lepší. Bohužel plno šancí, stejně jako ve středečním utkání, zůstalo trestuhodně nevyužitých. Opava kromě tří gólů měla další dvě nebo tři dobré šance. Zápas se určitě přítomným divákům musel líbit.

Přestože domácí celek vstřelil ve druhé půli tři góly, trenér Weber byl spokojenější s úvodním dějstvím. „V defenzivě to nebylo úplně ono, i když jsme museli trochu improvizovat na pravém beku, kde poločas odehrál Venca Juřena. Ale je dobře, že i takové věci jsme měli možnost vidět. Hrálo se na těžkém terénu, kluci zápas odmakali, takže jsem spokojený," řekl po utkání karvinský trenér.