31. květen 2020

Slabý druhý poločas odvál šanci na lepší výsledek, Karviná-Sparta 1:4

Fotbalisté MFK nad pražským výběrem vedli, ale nezvládnutý úvod druhé půle pohřbil všechny sny o lepším výsledku. Jedinou trefu domácích zaznamenal Ondřej Lingr.
neděle 31.5.2020
1:4
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 25
AC Sparta Praha
Bolek – Ndefe (60. Ba Loua), Eduardo, Šindelář, Rundić – Janečka (64. Hanousek), Smrž (79. Zhelizko), Qose – Moravec, Lingr (79. Guba), Taiwo (79. Vukadinović).
Heča – Sáček, Štetina (76. Drchal), Hancko, Frýdek – Krejčí – Moberg Karlsson (82. Hanousek), Kanga (90. Windheim), Dočkal (82. Trávník), Hložek (90. Karabec) – Tetteh.
Branky: 32. Lingr - 49. Karlsson, 56. Hložek, 64. Dočkal, 90. Karabec
ŽK: Ndefe, Lingr, Rundić - Krejčí, Štetina
Rozhodčí: Zelinka – Paták, Dobrovolný

Karvinští nastoupili do ostře sledovaného zápasu proti Spartě s několika změnami. Trenéři vytáhli na pravé křídlo Jana Moravce, na levém beku nastoupil Milan Rundić a ve stoperské dvojici s Martinem Šindelářem si odbyl premiéru Brazilec Eduardo Santos.

Úvod utkání by se dal nazvat snovým, Taiwo si krásně naběhl za obranu a prostřelil Heču. Sudí Zelinka gól nejprve uznal, jenže VAR si ho pozval k monitoru a po konzultaci gól neuznal po údajném faulu Moravce před založením gólové akce. Toto rozhodnutí domácím týmem zatřáslo. Sparta začala mít víc ze hry a Kanga to zkusil z dálky – Petr Bolek vytáhl míč zpod břevna! Zastřeloval se Tetteh, když dvě solidní šance zazdil. Problémy dělal domácí obraně Moberg Karlsson, jedno jeho zakončení vykopával kousek před brankovou čarou Eduardo.

Ve dvaatřicáté minutě už to přišlo na správné straně - Ndefe nádherně odcentroval do šestnáctky, Ondřej Lingr se zbavil Sáčka a z prvního doteku přesnou střelou k tyči otevřel skóre - 1:0! V další šanci mohl znovu udeřit Tetteh, ale míč po jeho střele mu domácí obrana srazila na roh. Karviné vůbec nevyšel vstup do druhé půle, na druhou stranu je potřeba říct, že Sparta vstřelila krásné góly.

Čtyři minuty po obrátce napřáhl zpoza šestnáctky Karlsson a míč skončil za bezmocným Bolkem, který tak inkasoval první gól po svém zimním příchodu. Za sedm minut už hosté vedli – Hložek se s míčem otočil k bráně a zpoza šestnáctky trefil znovu bravurně! Ihned po rozehrání přidala Sparta další gól, ale ten nakonec Tettehovi nebyl uznán videorozhodčím kvůli ofsajdu.

Sparta hrála v pohodě a brzy přidala i třetí gól a bylo jasno. Dočkal využil přiťuknutí od Hložka a přesnou střelou nedal Bolkovi v karvinské bráně žádnou šanci. Domácím se vůbec nedařilo, byli u všeho pozdě a mohli děkovat své brankářské jedničce, že skóre dál nenarůstalo. V 78. minutě předvedl Bolek další skvělý zákrok, tentokrát nohou proti ráně Hancka.

V nastaveném čase pečetil vítězství hostů svým prvním ligovým gólem mladý Karabec, který byl na hřišti sotva pár vteřin – Bolek opět neměl sebemenší šanci! Karvinští tak na jaře poprvé prohráli a navíc přišli o dva vykartované hráče, ve středu na Slovácku bude chybět Ondřej Lingr, hned dva zápasy bude muset vynechat Gigli Ndefe.

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Velká škoda. Odehráli jsme dva diametrálně odlišné poločasy. V tom prvním jsme plnili taktické věci a chtěli jsme skórovat. To se podařilo, ale velká škoda hned úvodní minuty a zásahu VARu. Možná, kdyby tu nebyl, tak vedeme už od samotného úvodu. Do druhého dějství jsme šli s tím, že musíme přežít úvodní patnáctiminutovku. To se nám absolutně nepodařilo, na druhou stranu vstřelila Sparta dva fantastické góly. Změny v obraně? Připravovali jsme se na Tetteha, proto ty změny. Musím uznat, že to nebylo správné rozhodnutí.“

Hostující trenér Václav Kotal: „Začátek nám vůbec nevyšel, naštěstí rozhodčí neuznal domácím gól. Měli jsme několik možností jít do vedení, ale potrestal nás soupeř. Herně to bylo celkem v pořádku, říkali jsme si, že po změně stran to musí přijít. Nakonec to dobře dopadlo. Jsem rád za to, že jsme byli efektivní."