Generální partner
Světlý režim
17. říjen 2009

Slezské derby vyznělo lépe pro Opavu. SFC Opava – MFK OKD Karviná 3:0

Bitva na Městském stadionu v Opavě nedopadla pro Karvinou dobře. Po dvou trefách Halašky a jedné brance Zbyňka Pospěcha si odvážíme prohru 3:0.
SFC Opava
sobota 17.10.2009
3:0
(1:0)
Městský Stadion
Diváci: 1324
MFK Karviná
Květon – Kolínek, Horka, Cigánek, Čáp – Uvíra, Robin Wirth, Zapletal (87. Neubert), Schaffartzik (89. Breškovec) – Pospěch, Halaška (82. Půda)
Kafka – Jursa, Suchý, Hoffmann, Staš – Ficek (71. Ciku), Pavlík, Slončík, Knötig (46. Milosavljev) – Mišinský, Opic (71. Pontus)
Branky: 43. a 61. Halaška. 75. Pospěch
ŽK: Ficek, Suchý
Rozhodčí: Matějek - Handlíř, Adámková

Komentář

Domácí začali utkání náporem. V 6. minutě se Halaška ocitl před Kafkou, svou pozici vylepšil kličkou, ale nakonec nedokázal usměrnit míč do brány.

O dvě minuty později se vyznamenal náš gólman. Výborně hrající Halaška vystřelil, Kafka vyrazil a Wirthovu dorážku zneškodnili naši obránci.

Po čtvrt hodině hry přiťukl Pospěch na Halašku a výtečný Kafka svým zákrokem podržel karvinské.

Teprve po této šanci se dostali ke slovu hráči MFK. Mišinský vycvičil opavskou obranu, jenomže v zakončení mu chybělo pár centimetrů, aby padl gól.

Od této šance až do závěru poločasu si oba týmy nevypracovali nadějnou pozici, která by zaváněla brankou.

Dvě minuty před koncem poločasu přišla akce Opavy, ze které se domácí ujali vedení. Nejlepší hráč na hřišti Halaška napřáhl z hranice šestnáctky a míč zapadl za Kafkova záda – 1:0.

O rychlou odpověď se pokusil Knötig. Ovšem Květoň byl u míče včas a vyrazil nepříjemnou dělovku na roh.

Druhý poločas začal náporem Karviné. Ve 48. minutě vyzkoušel ze třiceti metrů pozornost Květoně Mišinský, a stejně jako v prvním poločase chyběly střele jen centimetry.

Uplynula hodina hry a s ní přišla největší šance Karviné. Vlado Milosavljev se dostal do brejku, a domácí gólman Květoň předvedl vynikající zákrok.

Stejně jako Milosavljev naložil s brejkem Halaška. Jenomže ho to moc mrzet nemuselo. Minutu nato si vyskočil na centr Zapletala a jeho hlavička byla nechytatelná – 2:0.

Další hřebíček do karvinské rakve přišel deset minut před koncem. Brněnská posila Zbyněk Pospěch napřáhl a dělová rána skončila potřetí v síti – 3:0.

Neúspěch mohou hráči MFK OKD Karviná napravit v neděli 25. října, kdy na svém hřišti hostíme beznadějně poslední Vítkovice. Utkání má výkop již ve 14:30 hodin.

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:30
FC Viktoria Plzeň
MFK Karviná
×
Dnes v 18:30
FC Viktoria Plzeň
MFK Karviná