Slovácko pokořeno. Slovácko – MFK OKD Karviná 0:1

16.05.2009 | Redakce

Slovácko pokořeno. Slovácko – MFK OKD Karviná 0:1 To, co se nepovedlo Baníku Ostrava či pražské Slávii, se podařilo fotbalistům MFK OKD Karviná. Ve 27. kole dokázali porazit tým Slovácka na jeho hřišti a domů si vezou tři cenné body.

27.kolo, sobota 16.5.2009
1.FC Slovácko - MFK Karviná  0:1  (0:1)
Branka: 32. Buryán. Rozhodčí: Býma - Dobrovolný, Lakomý. ŽK: Cleber, Ineman, Staš, Kordula - Opic, Damián. ČK: 38. Formánek (Slovácko). Diváci: 3120.
1.FC Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Němčický, Ineman - Fujerik (43. Šimáček), Perůtka, Görner (25. Kordula), Cleber - Hani (19. Ondřejka) - Chmelíček.
MFK Karviná: Pillár - Hoffmann, Buryán, Čeman, Milosavljev (72. Tchami) - Pavlík, Slončík (83. Sourada), Opic, Jursa - Mišínský (89. Damián), Staš.
Počet diváků: 3120

Od úvodních minut nebylo pochyb, kdo je na hřišti pánem. Slovácko si dnešním zápasem vybralo slabší chvilku a karvinští toho dokázali využít. Naši hostitelé si za celých devadesát minut nevytvořili ani jednu výraznější šanci a když byl za faul loktem vyloučen domácí kapitán, bylo skoro jasné, že si hosté nenechají vzít vítězství. Hned od počátku byli hráči MFK OKD Karviná aktivnější a herní převahu zúročili ve 32. minutě, kdy po přímém kopu Slončíka se nejlépe v šestnáctce zorientoval Buryán a jeho hlavička znamenala vedení – 0:1. Ovšem prvnímu gólu v zápase předcházelo několik šancí. Ale ani Milosavljev, Opic či Mišinský své příležitosti nevyužili. Největší tutovku zazdil mladý Jursa, který se řítil sám na brankáře Filipka, ale jeho obhození minulo nejen domácího gólmana, ale i branku. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Unavení domácí se nezmohli ani na jednu pořádnou šanci. Za to karvinští pořádně zahrozili v 74. minutě. Mišinského nádherný oblouček zapadl za Filipkova záda, ale veškerá radost byla předčasná kvůli odmávanému postavení mimo hru. V 89. minutě došlo na straně karvinských ke střídání a na hřišti se poprvé objevila argentinská posila Leonel Maximiliano Damiano, jenž stačil ještě před závěrečným hvizdem obdržet žlutou kartu. Do konce zápasu se již nic podstatného nestalo a náš tým si z horké půdy Slovácka odvezl tři body.

V dalším kole se na Městském stadionu v Karviné – Ráji představí atraktivní protivník. Zápas s jedenáctinásobným mistrem Československa Duklou Praha se odehraje v sobotu 23. května od 17:00 hodin.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!