Generální partner
Světlý režim
21. leden 2015

Středeční podvečerní remíza s Bielskem-Bialou

Ani na druhý pokus nedokázali Karvinští v zimní přípravě zdolat polský tým. Po porážce v Chorzówě s BKS Stal Bielsko-Biala remizovali 0:0, byť ve druhé půli nastřelili dvě břevna a několik dalších šancí nevyužili.
MFK Karviná
středa 21.1.2015
0:0
(0:0)

Diváci: 0
BKS Stal Bielsko-Biala
I. poločas: Lipčák - Růžička, Leibl, Cverna, Knötig - Duda, Tarczal - Castanier, Kurušta, Puchel - Juřena. II. poločas: Pastornický - Leibl, Trousil, Jovanović, Eismann - Tarczal (72. Duda), Daníček - Hatok, Budínský, Limanovský - Urgela.
Kozik (75 Chmiel) - Dzionsko (30. Caputa, 75. Wojtyłko), Dancik (46. Szczurek), Urbaniak (46. Sornat), Zdolski (67. Paleta), Sobala (65. Wójcik), Szumilas (46. Czaicki), Brychlik (46. Błanik), Karcz (60. Iskrzycki), Rucki (30. Habdas, 60. Uzoma), Wiśniewski (46. Lewandowski).

Komentář

Do přípravného utkání s polským soupeřem naskočil po dlouhých devíti měsících uzdravený levý bek Tomáš Knötig. Trenér Weber dal příležitost celkem osmnácti hráčům a dvěma brankářům. Na straně soupeře se objevila, pro karvinského fandu, známá jména. Tím prvním byl Mariusz Sobala a druhým Dawid Blanik – mladý fotbalista ročník narození 1997, který ještě v minulé sezóně hrál za karvinský mladší dorost.

První poločas byl vyrovnaný a příliš nebezpečného se ani na jedné straně neudálo. Jeden ostřejší zákrok musel ukázat gólman Lipčák při nebezpečné střele z dálky. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla o poznání svěžejší a zajímavější. Domácí tým si pod umělým osvětlením vytvořil spoustu šancí, ale ve dvou případech v závěrečných pěti minutách po střelách Daníčka a Budínského, pomohlo hostům břevno a ve velkých šancích neuspěli Jovanović a Limanovský.

Hosté zahrozili pouze jednou. Po hodině hry vymíchal obranu jeden z hostujících záložníků, míč nasměroval na exkarvinského dorostence Blanika, ale ten orazítkoval jen břevno gólmana Pastornického, který do druhé půle nahradil Martina Lipčáka. V závěrečných deseti minutách byl tlak Karviné opravdu enormní, ale hosté z Polska jej nakonec i s trochou štěstí přežili. Zápas tak skončil nerozhodně 0:0.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo