Generální partner
Světlý režim
18. duben 2010

Tradice porušena. Je zapotřebí připravit se na zápas se Spartou.

Dobře rozehraný zápas v Ústí nad Labem ztratili karvinští během chvilky. Z úvodního gólu se radovali jen několik málo desítek vteřin. Domácí našli rychlou odpověď na naši vstřelenou branku, a těsně před poločasovým hvizdem se dokonce ujali vedení.
FK Ústí nad Labem
neděle 18.4.2010
2:1
(2:1)

Diváci: 964
MFK Karviná
Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Kaňa - Volek, Martykán, Franc, Benčík - Jindráček, Melunovič.
Kučera - Jursa, Hoffmann, Buryán, Staš - Milosavljev, Mišinský, Ficek, Pavlík, Ciku - Gottwald.
Branky: 31. Melunovič, 45. Valenta - 30. Ciku
ŽK: Brožík - Gottwald
Rozhodčí: Jílek - Jiřík, Štěrba

Komentář

Smolný zápas odehráli fotbalisté MFK OKD Karviná v Ústí. Ačkoli byli po celý zápas lepší po taktické stránce, neproměňování šancí nás stálo tři body.

„Je to prostě smůla. Zase nás srazilo neproměňování šancí. Navíc se k tomu přidaly dvě chyby v obraně a na kontě máme nulu. I když bychom si zasloužili tři body,“ okomentoval počínání zelenobílých sportovní manager Petr Mašlej.

Hráči Karviné se snažili soupeře zaskočit novým herním rozestavením. A to se jim vcelku dařilo. Domácí naráželi na bezchybnou karvinskou obranu, která hatila náznaky šancí hned v počátku. Navíc byl náš tým nebezpečný směrem dopředu. Jenomže se ozvala stará bolest – neproměňování šancí. Nejprve si v koncovce vylámali zuby Ciku s Hoffmannem.

Po nich selhal i Mišinský, jehož střelu z hranice vápna zblokoval Valenta. A hned vzápětí přišla gólová radost, která však neměla dlouhého trvání.

Rychlý kontr Karviné zakončil přesnou střelou podél gólmana Elvist Ciku a karvinští se zcela zaslouženě ujali vedení – 0:1.

Bohužel vzápětí přišel blesk z čistého nebe. Z pravé strany zacentroval Benčík a Melunovičova hlavička zmrazila všechny fanoušky Karviné – 1:1.

A to nebylo všechno. Těsně před přestávkou opět udeřilo ze vzduchu. Tentokrát byl zakončovatelem Valenta, který si naskočil nejvýše na rohový kop – 2:1.

O vyrovnání se mohl zasloužit po změně stran agilní Ciku. Ale ani dva pokusy z bezprostřední blízkosti nevedly ke gólu. Jako by byla ústecká brána zakletá.

Ale i na karvinské straně stáli všichni svatí. To když Benčíkův centr zazvonil o břevno. Notnou dávku štěstí si naši borci vybrali i v závěru utkání, kdy se na Kučeru řítil Rudnytskyy. Gólman Karviné osvědčil dobrý cit pro hru a včasným vyběhnutím i nadále držel karvinské ve hře.

Jenomže těm se nedařilo podle představ. V 76. minutě nemířil přesně Opic a Gottwaldův pád v šestnáctce ohodnotil rozhodčí žlutou kartou.

Do konce zápasu se hráči MFK OKD již nedokázali prosadit a do Karviné si vezou porážku 2:1, která je může hodně mrzet.

Další kolo druhé ligy se odehraje v neděli 25. dubna, kdy na karvinském Městském stadionu hostíme rezervu pražské Sparty. Utkání má výkop v 17:00 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo