Tři góly do poločasu rozhodly, Karviná-Hlučín 3:2

12.07.2014 | redakce

Tři góly do poločasu rozhodly, Karviná-Hlučín 3:2 Pět gólů, dvě penalty, velmi dobrý první poločas z karvinské strany, ideální počasí a vítězství. Na Městském stadionu se bylo v sobotu dopoledne na co dívat. Domácí porazili hosty z Hlučína 3:2.

přát., sobota 12.7.2014
MFK Karviná - FC Hlučín  3:2  (3:1)
Branky: 3. Vaněk, 9. Budínský, 34. z pen. Vukadinovič - 42. Badalyan, 56. z pen. Dostál
Rozhodčí: Čecháček
MFK Karviná: Pindroch - Cverna O., Cverna V., Jovanovič, Eismann - Budínský (70. Duda), Vaněk (70. Puškáč) - Vukadinovič (55. Puchel), Panák (46. Misan), Zelený - Juřena (70. Kurušta).
Počet diváků: 0

Na začátku týdne slíbil trenér Weber nové tváře a slib dodržel. Do dopoledního zápasu vyběhlo několik nových jmen, mezi nimi dva hráči, kteří už v Karviné zůstanou na hostování – Jaroslav Zelený a Lukáš Budínský. Jedná se ještě o příchodu Vukadina Vukadinoviče. Právě Budínský a Vukadinovič se také premiérově zapsali mezi střelce.

V prvních devíti minutách Karvinští dvakrát udeřili. Nejprve se prosadil střelou z dálky a nešťastné teči jednoho z obránců Richard Vaněk a na konci první desetiminutovky skóroval i Lukáš Budínský, jemuž palebnou pozici připravil rychlý Srb Vukadinovič. Budínský pak míč napálil na bránu a opět s pomocí teče skončil míč za Hlaváčem podruhé. A to ještě jeden z domácích hráčů netrefil v páté minutě zcela osamocenou branku, přestože byl i s míčem takřka u brankové čáry.

Karvinští hráli celý první poločas velmi dobře a hosty z Hlučína pouštěli na svojí polovinu jen sporadicky a snažili se neustále o útočnou a kombinační hru. Ve 34. minutě rozhodčí Čecháček posoudil souboj ve vápně Hlučína jako nepovolený a následovala penalta, kterou krásným dloubákem alá Antonín Panenka proměnil Vukadinovič. Hlučín pak tři minuty před poločasovým hvizdem z ojedinělého útoku snížil zásluhou Badalyana.

Druhá půle už neměla takovou kvalitu, domácí produkovali dost ztrát a celkově i tempo hry opadlo. Navíc jedenáct minut po přestávce dostali také hosté výhodu pokutového kopu, který Dostál i s trochou štěstí proměnil a najednou to bylo jen o gól. Domácí mohli přidat pojistku v podobě čtvrtého gólu, ale nestalo se tak. Pohledná akce přišla až v samotném závěru, kdy Puchel odcentroval před bránu na Puškáče, který by s hlavičkou do odkryté brány asi neměl problém, ale v posledním okamžiku se k míči dostal hlučínský obránce a byl z toho jen rohový kop. Ihned po něm hlavní rozhodčí duel ukončil.

Trenér Jozef Weber po zápase uznal, že výsledek musel potěšit diváky. Jeho zase potěšila hra, kterou se jeho svěřenci prezentovali v prvním poločase. „Chtěli jsme do týmu rychlejší typy fotbalistů a bylo vidět, že jsme hráli rychlý a kombinační fotbal. Na druhou stranu mě nepotěšila skutečnost, že soupeř měl dvě útočné akce za celý poločas, a přesto skóroval. Věřím, že se to směrem dozadu ještě zlepší, navíc nám chyběl Honza Trousil,“ podotkl Weber s tím, že druhá půle už ztratila na tempu i kvalitě. „Na hřiště jsme poslali mladší hráče, pro které je to sbíraní cenných zkušeností a opět nezklamali,“ doplnil na trenér Jozef Weber.

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.