Třígólový výbuch! Karviná-Bohemians Praha 1905 0:3

09.03.2019 | redakce

Třígólový výbuch! Karviná-Bohemians Praha 1905 0:3 Tak to se vůbec nepovedlo! Karvinští doma nestačili na pražské Bohemians a prohráli o tři góly. Všechny trefy zaznamenali hosté v první půli.

24.kolo, sobota 9.3.2019
MFK Karviná - Bohemians Praha 1905  0:3  (0:3)
Branky: 3. Koubek, 35. Dostál, 45. Hůlka
ŽK: Krivák, Budínský, Čolić - Bartek, Vaníček
ČK: 57. Krivák
Rozhodčí: Matějček – Blažej, Hock
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Krivák, Rundić, Djordjević – Moravec, Bukata, Faško (46. Budínský) – Ba Loua (46. Lingr), Wágner, Guba (60. Smrž).
Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – Dostál, Levin, Vacek (64. Jindřišek), Bartek – Reiter, Koubek (74. Nečas), Vaníček (58. Vodháněl).
Počet diváků: 2336

Bez Lukáše Budínského, kterého nechal trenér Hrnčár pouze na lavičce, vyběhli fotbalisté MFK k zápasu s pražským výběrem – kapitánskou pásku navlékl Tomáš Wágner. Sotva se domácí fanoušci posadili, už smutnili, neboť svůj první ligový gól zaznamenal mladý Koubek, když hlavou po centru Vaníčka přesně k tyči nedal Berkovcovi šanci.

Brzy mohl srovnat Tomáš Wágner, jenže to by nesměl kapitán MFK být v ofsajdu – po centru Čoliće by jinak jeho gól platil. Náskok mohl navýšit Pokorný, ve skluzu jen těsně minul. Efektivnější hosty to příliš dlouho nemrzelo, neboť udeřili podruhé v 35. minutě. Přihrávka Vaníčka byla několikrát tečována, ale našla na zadní tyči osamoceného Dostála, který před Berkovcem nezaváhal.

Hřebíček do rakve přišel v nastaveném čase, kdy Lukáš Hůlka vstřelil po rohovém kopu hlavou třetí gól hostů. Bohemka v první půli udeřila skrz špatnou domácí obranu dvakrát ze vzduchu.

Do druhého poločasu udělal kouč Hrnčár dvě změny – místo Ba Loua a Faška poslal na hřiště Budínského s Lingrem. Jenže obraz hry se příliš nezměnil. Za zmínku stojí zřejmě jen hlavičkový pokus Djordjeviće po přesné kopnutém rohu Budínského. Na přední tyči si však hostující Fryšták připsal snadný zákrok. Karvinští nebyli schopni nic kloudného vymyslet, na jejich kopačkách byla znát nervozita a vidět nepřesnost.

Krátce před hodinou hry navíc dostal přísnou druhou žlutou kartu stoper Ján Krivák a musel předčasně do kabiny. Průběžný stav a průběh hry klokanům vyhovoval a bez sebemenších potíží si celek z hlavního města došel pro tři body. Domácí směrem dopředu nic kloudného nevymysleli, proto aktuálně ztrácí na Bohemku už osm bodů.

Domácí trenér Norbert Hrnčár: „Nevyšel nám absolutně vstup do zápasu a celý první poločas. Po třetím gólu už bylo těžké něco se zápasem udělat. Nedokážu si vysvětlit další brzký inkasovaný gól, určitě nám to nepřidalo na pohodě. Když chcete být úspěšní, nemůžete si dovolit chyby vzadu.“

Hostující trenér Martin Hašek: „Zápas se odehrával přesně tak, jak jsme chtěli a zamýšleli. Pozorně jsme bránili a chtěli eliminovat míče na silného Wágnera. Utkání se po hodině hry za stavu 3:0 pro nás a po vyloučení domácího hráče jen dohrávalo.“

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 2 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 2 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
před 3 dny - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

• Ve středu beseda s fanoušky
6.7. - Na středeční (10.7.) pátou hodinu odpolední je svoláno tradiční setkání vedení klubu a hlavního trenéra s fanoušky. Akce proběhne v PRESSCENTRU na Městském stadionu v Karviné-Ráji.