Generální partner
Světlý režim
21. březen 2009

Třinec na kolenou.

Lepší vykročení si Karviná nemohla přát. Neuběhlo ani deset sekund a Vladan Milosavljev otevřel střelecký účet. Tato rychlá branka ovlivnila průběh celého utkání a přinesla karvinským zasloužené tři body.
MFK Karviná
sobota 21.3.2009
4:1
(2:0)
Městský stadion
Diváci: 2145
FK Třinec
Kučera – Jursa, Čeman, Buryán, Staš – Ficek, Pavlík, Slončík (73. Diviš), Milosavljev (46. Tchami) – Opic, Mišinský (89. Dittrich).
Lipčák – Fizek, Chlebek, Kuděla, Martinčík – Joukl (46. Malíř), Hanus (66. Hanus), Šalamoun, Zbončák – Přecechtěl, Szmek
Branky: 22. a 58 Opic, 1. Milosavljev, 67. Mišinský - 72. Fizek
Žluté karty:
Pavlík, Ficek – Martinčík, Zbončák
Rozhodčí:
Zelinka – Wilczek, Vysloužil

Komentář

Někteří diváci ještě nestačili zaujmout místo v hledišti a tím přišli o možnost vidět první gól. Po úvodním hvizdu rozhodčího odevzdali třinečtí lehce balón svému soupeři, Vladan Milosavljev se lehkou kličkou zbavil před pokutovým územím svého strážce a jeho polocentr překvapil Lipčáka – 1:0. Nepříznivý stav hnal hosty do útoku. Nejprve se v 9. minutě neprosadil Martin Zbončák, jehož pumelice letěla nad břevno Kučerovy brány. O deset minut později se snažil dobít karvinskou svatyni Szmek, ale ani on nebyl úspěšný. Za to na druhé straně hřiště udeřilo. Mišinský vyslal do brejku Opice a ten jeslemi zostudil Lipčáka – 2:0. Dvoubrankové vedení přineslo uklidnění na karvinské kopačky. Na trávníku byli rychlejší, důraznější a svého soka v některých momentech jasně přehrávali.

Do druhého poločasu udělal trenér Kalvoda změnu. Výtečného Milosavljeva vystřídal za velkého aplausu Hervé Tchami a hned se stal miláčkem karvinských fanoušků. Ti si však na jeho skvělý kousek museli počkat do 67. minuty. Ovšem předtím se znova blýsknul Opic, který postupoval do otevřené obrany Třince. Všichni čekali přihrávku na ještě lépe postaveného hráče, nicméně se náš kanonýr odhodlal ke střele, která skončila v Lipčákově bráně – 3:0. O minutu později se mohlo znova měnit skóre. Tentokráte na opačné straně. Jenomže Přecechtělovu bombu bravurně zlikvidoval Kučera. Po té přišla zmiňovaná 67. minuta. Hervé Tchami rychlým sprintem přespurtoval třineckého zadáka a z jeho přihrávky těžil Vladimír Mišinský – 4:0. V ten okamžik byly hosté zralí na ručník. Přesto se nevzdávali a Fizek hlavou upravil skóre – 4:1. O stejný kousek se pokoušel o chvíli později i Cabák, tentokráte byl Kučera na svém místě. Stejně se svou šancí naložil i Opic, který těsně přestřelil Lišákovu bránu.

V pohledném, na góly bohatém utkání zaslouženě vyhrála Karviná. K dalšímu střetnutí zajíždí náš tým do Sokolova. Utkání se odehraje v sobotu 28. března od 10:15.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda: "Na začátku střetnutí jsem musel udělat změnu v sestavě, protože se nám při rozcvičování zranil Novák. Na jeho místo nastoupil Jursa a přestože měl zpočátku problémy se Zbončákem, nakonec vše zvládl dobře. Musím pochválit obranu, i když mě mrzí zbytečně inkasovaný gól. Dneska jsme se na rozdíl od utkání s Mostem prosazovali v útočné fázi a hned se to projevilo na konečném výsledku."

Erich Cviertna: "Gól v první minutě ovlivnil zápas. Přesto jsme měli šance, ale na rozdíl od našeho soupeře jsme je nedokázali proměnit. Dnes jsme si nezasloužili bodovat."

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo