Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2014

Utrápené vítězství, Dolný Kubín - Karviná 0:1

První a hlavně povinnou výhru v přípravě urvali karvinští fotbalisté. Na hřišti v Terchové zdolali těsně 1:0 druholigový slovenský Dolný Kubín. O výhře rozhodl gól Davida Puškáče, který navíc ještě neproměnil penaltu.
MFK Dolný Kubín
sobota 5.7.2014
0:1
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
I. poločas: Lipčák - Svatonský, Trousil, Jovanovič, Eismann - Misan, Foltýn - Fiala, Kurušta, Limanovský - Legierski. II. poločas: Lipčák - Taraba, Kaizar, Cverna V., Cverna O. - Duda, Foltýn - Panák, Puškáč, Puchel - Juřena.
Branka: 64. Puškáč

Komentář

Utrápenou jednogólovou výhru zařídil v krásném prostředí turistické obce až v průběhu druhé půle David Puškáč. Další velké šance, včetně penalty, zůstaly trestuhodně nevyužity. Trenér Weber protočil takřka dvě celé jedenáctky. Celý zápas odehrál Martin Foltýn, který je v klubu na zkoušce z Baníku Ostrava. Do druhé půle dostal šanci také druhý zkoušený, Patrik Kaizar.

První poločas nebyl z karvinského pohledu vůbec dobrý. Hráčům chybělo více pohybu a klidu v zakončení. To dokumentoval už v osmé minutě Lukáš Kurušta, o deset minut později Martin Limanovský a po půlhodině také Matěj Fiala. Poslední větší příležitost měl krátce před koncem prvního poločasu po rohovém kopu zkušený Jan Trousil, ale jeho nebezpečnou hlavičku, která letěla přesně pod břevno, stačil slovenský gólman vyrazit nad bránu.

Druhý poločas už aspoň nepostrádal „šťávu“ a přítomní diváci si přišli na své, protože viděli nespočet šancí na karvinské straně. Bohužel jejich proměňování je problém. To dokumentovali během úvodních dvou minut Puchel s Panákem. Ani jeden z nich své šance neproměnil. Po hodině hry se dostal k zakončení Ondřej Cverna a trefil tyč. Za minutu vyslal na bránu míč David Puškáč a k překvapení všech skončil míč v síti, a tak zaslouženě poslal hráče v zelených dresech do vedení - 1:0.

Po gólovém okamžiku přišla na řadu nekoncentrovanost karvinské defenzivy, z čehož pramenily jediné dvě šance hráčů Dolního Kubína. V obou případech však nemířili přesně. V 75. minutě dostali Karvinští výhodu pokutového kopu, když byl ve vápně jasně faulovaný autor prvního gólu. K exekuci se postavil právě Puškáč, ale trefil pouze břevno a jen se potvrdilo, že finální fáze je problémem.

Trenér Jozef Weber nebyl po utkání vůbec spokojený, což se projevilo v jeho hodnocení. „V tomto zápase, kterým jsme ukončili první desetidenní blok, se ukázalo, že potřebujeme kádr doplnit. Věřím, že se to podaří už v příštím týdnu,“ řekl. Od pondělí čekají na hráče pouze tréninkové jednotky. Další přípravný zápas se totiž uskuteční až v sobotu 12. července od 10:30 hodin v domácím prostředí proti třetiligovému Hlučínu.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo