V silném větru gól nepadl

08.05.2011 | Redakce

V silném větru gól nepadl Fotbalisté Karviné remizovali doma v silném větru se Sokolovem bez branek. Tým ze západu Čech se stává pro Karvinou neoblíbeným soupeřem.

25.kolo, neděle 8.5.2011
MFK Karviná - Baník Sokolov  0:0  (0:0)
ŽK: Slončík, Motyčka – Chupáč, Dřížďal

Rozhodčí: Matějek – Slavík, Paták

MFK Karviná: Kafka – Pavlík, Mráz, Motyčka, Knötig – Ciku, Jursa, Slončík (59. Ficek), Milosavljev – Látal (71. Gonda), Vrána (88. Radzinevičius).
Baník Sokolov: Dvořák – Blažek, Chupáč, Dřížďal, Hanzlík – Podrazký (90. Kura), Darida, Šindelář, Čada – Šilhan (86. Duchnič), Mlika (76. Vaněček).
Počet diváků: 1381

Domácí fotbalisté chtěli potvrdit úspěšnou bodovou minisérii, ale narazili tentokrát na takticky i kondičně skvěle připraveného soka. „Sokolov má silové typy hráčů, v obraně hraje opravdu kompaktně, nepříjemně. Těžko jsme se prosazovali, přestože pár šancí jsme si vytvořili. Ale to soupeř také,“ přiznal po zápase domácí bek Tomáš Knötig.

I když Karviná udržela nulu, v obraně to občas zaskřípalo. Nebýt výborného Kafky v bráně, další čisté konto by se nekonalo. „S udrženou nulou jsem spokojen. S obranou a vůbec bráněním Sokolova spokojen samozřejmě nejsem. Měli jsme tam mezery, které ale hosté nevyužili,“ poznamenal trenér MFK OKD Karel Kula.

Jeho protějšek Radek Látal si bodík z horké půdy Karviné pochvaloval. „Je to určitě klad. Každý tým měl navrch v jiném poločase, oba celky si vytvořily nějaké šance a zaslouženě se o body dělí. Pro nás tím líp, že je to zisk zvenku a jdeme do plusu,“ konstatoval Látal.

Domácí v silném větru zahájili náporem, ale v jejich snažení jim překážel dobře připravený soupeř, který neopomněl žádnou příležitost k zaútočení. V 9. minutě to byl kupříkladu Šilhan, jehož hlavička šla nad Kafkovu svatyni.

Nutno podotknout, že tak kvapíkový fotbal jako nedávno se Zlínem to určitě nebyl, přestože oba celky jevily velkou snahu o vstřelení gólu. Zároveň však dbaly na zabezpečenou obranu, takže diváci si kdovíjak úžasného fotbalu rozhodně neužívali.

Po půlhodině hry nebezpečně, avšak vedle, pálil Mlika. Za domácí se staral o střelbu hlavně dobře hrající Jursa, jehož přímé kopy strašily gólmana Dvořáka.

Je škoda, že Karvinští v první půli více nevyužívali větru v zádech. Nebezpečněji působili spíše hosté. Darida a po něm i Šilhan v závěru půle dost zahrozili.

Po změně stran to byli naopak domácí, kdo se proti větru více snažil a měl navrch. Látal se brzy pěkně prodral do vápna a z úhlu málem zaskočil Dvořáka. Poté skončil mimo Jursův trestňák.

V 51. minutě zase nebyla vůbec špatná hlavička Motyčky. Největší šance důsledně hrajících hostů se zrodila v 52. minutě, kdy Kafka vyboxoval nejprve na břevno a pak za břevno hlavičku Šilhana.

Na opačné straně hlavičkoval po centru Cika těsně vedle Milosavljev. Tlak domácích poté umocnila střídání, neboť se dostali do hry Ficek i Gonda a rozhýbali kombinace středové formace.

Gonda měl dokonce dvě slušné příležitosti, tu druhou v poslední minutě. Těžil z hlavičky dalšího střídajícího Radzinevičiuse, ale v tutovce minul o pár decimetrů.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.