Generální partner
Světlý režim
23. září 2012

Velmi důležitá výhra, Karviná-Táborsko 1:0.

Šňůru šesti zápasů bez vítězství konečně prolomili fotbalisté MFK OKD Karviná. V nedělním utkání zdolali po výsledku 1:0 Táborsko a do tabulky si připsali hodně důležité tři body po brance Antonína Presla.
MFK Karviná
neděle 23.9.2012
1:0
(0:0)

Diváci: 1147
FC Silon Táborsko
Rakovan - Cverna O., Mikula, Cverna V., Hoffmann - Ciku, Gonda (87. Hottek), Vaněk, Vladavič - Vrána (77. Juřena), Presl (72. Limanovský).
Fryšták - Kotrba, Mráz, Gallo, Smrek (71. Strnad) - Ciferský - Kočí (71. Džafič), Šimák, Dobal, Jasanský - Mach.
Branka: 56. Presl
ŽK: Vladavič, Gonda, Cverna V. - Dobal
Rozhodčí: Bílek - Mencl, Černý

Komentář

Všechno však mohlo být jinak. Hned v úvodu podklouzl Josef Hoffmann a v obrovské šanci se ocitl hostující Mach. Naštěstí pro domácí stihl levý bek střelu v poslední možné chvíli zablokovat. To bylo během první půlhodiny všechno. Hra se odehrávala především v středu hřiště. Ve 31. minutě se v šanci ocitl Pavel Vrána, ale jeho střela po vybídnutí od Ondřeje Cverny skončila těsně mimo. Chvíli před přestávkou ještě Elvist Ciku nedosáhl na přihrávku Admira Vladaviče, to byla velká šance.

Jedenáct minut po změně stran si mohli diváci po 372 minutách zakřičet gól. Průnik Cikua zužitkoval zblízka do prázdné brány Antonín Presl a poslal domácí do velmi důležitého vedení. To mohl pojistit o chvilku později Vrána, ale jeho hlavička skončila u brankáře Fryštáka. Dvacet minut před koncem sahali hosté po vyrovnání, ale Ciferského dělovka skončila na břevnu.

V závěrečné desetiminutovce Táborsko zvýšilo aktivitu a logicky se hnalo do útoku za vyrovnáním. Sedm minut před koncem ještě Dobal ve slušné příležitosti jen slabě hlavičkuje do náruče Mateje Rakovana. V samotném závěru se ještě dvakrát hnal dopředu Vladavič, ale jeho dvě individuální akce brankou neskončily. Nás tým se i tak raduje ze tří bodů. Zdolal FC MAS Táborsko nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Petr Mašlej: „Velmi důležitá výhra, která nás může posunout dál zejména po psychické stránce. Ta nepříjemná série bez vítězství nám hodně svazovala nohy. Těší mě, že kluci ukázali velkou vůli především v závěru zápasu, kdy nás soupeř přitlačil. Do Opavy určitě pojedeme lépe naladěni, ale nemůžeme mít v naší situaci jiný cíl než zvítězit.

Hostující trenér Luboš Zákostelský: „Zápas jsme si prohráli sami. Bohužel nemáme ani bod za remízu, přestože se v Karviné dalo i vyhrát. Škoda šance Macha z úplného úvodu, kdy šel sám na brankáře. Snažili jsme se v závěru vyrovnat, ale tlak, který jsme na konci vyvinuli, k bodům nestačil."

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo