Vítězná domácí derniéra, Karviná-Sokolov 1:0

25.05.2013 | redakce, foto: Dalibor Sosna

Vítězná domácí derniéra, Karviná-Sokolov 1:0 Karvinští fotbalisté se s domácím prostředím rozloučili hubenou výhrou 1:0. Tu zařídil ve 27. minutě možná nejsnadnějším gólem své kariéry Elvist Ciku. Hosté si za celý zápas vypracovali jedinou vážnou šanci, když po střele kapitána Vaněčka orazítkovali tyč.

29.kolo, sobota 25.5.2013
MFK Karviná - Baník Sokolov  1:0  (1:0)
Branka: 27. Ciku
ŽK: Mikula, Hoffmann J. - Hoffmann M., Šamánek, Vrtělka
Rozhodčí: Mikel - Pochylý, Arnošt
MFK Karviná: Paleček - Hoffmann J., Mikula, Cverna V., Knötig - Fiala (86. Fischer), Vaněk, Hottek, Limanovský (90. Puškáč) - Ciku - Legierski (66. Besta).
Baník Sokolov: Bertelman - Blažek, Vondráček, Hošek, Dřížďal - Vrtělka, Čada - Vaněček (64. Hoffmann M.) , Dvořák, Hrubý (80. Machek) - Šamánek.
Počet diváků: 1051

Domácí trenér Josef Mazura musel před zápasem improvizovat se sestavou, protože mu kvůli zranění vypadli dva hráči. Stopera Jiřího Homolu nahradil Václav Cverna a Aleše Bestu mladý Jakub Legierski. Pozici podhrotového hráče zaujal Elvist Ciku a to byl od trenéra Mazury výborný tah. Na jeho místo se na levé straně postavil Martin Limanovský.

Prvních pětadvacet minut utkání bylo nezáživných. Až potom přišla nevídaná chyba hostujícího brankáře. Ten hrubě podcenil „malou domů“, přišel o míč a na Elvista Cikua zírala prázdná branka. Domácí se tak dostali do jednobrankového vedení. To mohl za osm minut navýšit Martin Limanovský. Jeho dělovka však pouze orazítkovala tyč brankáře Bertelmana.

Druhá půle začala stejně ospale jako ta první. Ale v 55. minutě se zrodila největší šance hostů. Ke kapitánu Vaněčkovi se dostal balón, který ho však napálil pouze do tyče. V tom okamžiku měl gólman Paleček štěstí. Krátce po hodině hry přišla krásná akce domácích. Po ose Hottek-Legierski, jenž přiťukl Fialovi, přestřelil bránu z osmi metrů právě Matěj Fiala. Tato akce si vysloužila potlesk karvinského publika.

Za dalších deset minut se zrodil na domácích kopačkách rychlý brejk 4 na 3. Ciku přihrál Fialovi, ale jeho přízemní střelu vyrazil hostující gólman pouze na roh. Poslední zajímavou akci celého utkání měl střídající Roman Fischer. Jeho pěkná křížná střela bez přípravy musela hostujícího brankáře přinejmenším vystrašit. Kromě tříbodového zisku musela potěšit také čtvrtá nula pro brankáře Palečka v průběhu této sezóny.

Domácí trenér Josef Mazura: „Za vítězství v posledním domácím duelu sezóny jsme pochopitelně rádi. Sokolov hrál hodně kombinačně, my jsme spoléhali na brejky, což se podařilo. Vstřelili jsme šťastně jeden gól, ale i to se stává. Další šance, které jsme si vypracovali, se nám bohužel proměnit nepodařilo. Měli jsme hodně rychlé kraje, ale chyběl možná potřebný klid. Především Matěji Fialovi, který se dostane k bráně a z několika metrů přestřelí bránu. Chce to neustále pracovat a pracovat. Výhra nad silným protivníkem je povzbuzením pro poslední dva venkovní výjezdy, které budou podobně náročné."

Hostující trenér Aleš Jindra: „Zápas možná ovlivnil nabitý program. Tempo utkání nebylo z obou stran ideální. My jsme jeli přes celou republiku tady do Karviné a domácí se vraceli ve středu z Mostu. Každopádně zápas ovlivnila hrubá chyba našeho brankáře. Neměli jsme kvalitu ve hře dopředu. V průběhu celého utkání jsme si vypracovali minimum šancí. Podařilo se nám vlastně trefit pouze břevno a zbytek byly jen náznaky šancí.“

• Také juniorka má rozlosováno
před 2 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
před 3 dny - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
před 3 dny - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

• Dvanáctka třetí v B.Bystrici
8.6. - Žáci U12 skončili na mezinárodním turnaji v Banské Bystrici na výborném třetím místě. Z triumfu se radoval maďarský Györ, druhý skončil slovenský Ružomberok. Gratulace celému týmu a pod vedením trenéra Tomáše Červenky.