28. únor 2015

Vítězná generálka okořeněná nulou vzadu

Svěřenci Jozefa Webera zvládli poslední zkoušku. Na hřišti Polonie Marklowice porazili Třinec 2:0 díky krásným gólům Jána Hatoka a Tomáše Komendy.
FK Fotbal Třinec
sobota 28.2.2015
0:2
(0:0)

Diváci: 0
Lipčák (46. Pindroch) - Růžička, Janíček, Cverna, Eismann (46. Puchel) - Hatok, Daníček - Juřena (46. Castanier), Budínský (75. Panák), Zelený - Urgela (60. Komenda).
Branky: 72. Hatok, 80. Komenda

Góly začaly na polském území padat až v závěrečné dvacetiminutovce. Do té doby si Karvinští vytvořili dvě solidnější příležitosti, ale Juřena ani Urgela se prosadit nedokázali. Gólman Lipčák musel čelit jen prudké střele Motyčky.

Ve druhé půli byli Karvinští i za bezbrankového stavu nebezpečnější, ale stále to nebylo ono. Až v 72. minutě vyhrál Komenda souboj, prodloužil míč na Hatoka a ten jej z hranice vápna napálil přesně do sítě. Druhý gól padl po typické akci, kdy Puchel našel na přední tyči Komendu a ten zvýšil. Potom však přišly dvě šance Třince, při kterých své spoluhráče podržel brankář Pindroch, jenž nastoupil do druhé půle.

Kouče Webera výsledek potěšil a zároveň vyzdvihl střídající trojici Castanier, Puchel a Komenda. „Všichni přinesli do hry oživení a pokud chceme mít 15 vyrovnaných hráčů, což pochopitelně chceme, tak je to před startem soutěže výborná zpráva. Jinak se utkání hrálo na těžkém, ale přírodním terénu. Ostatně za týden v Kolíně nás nečeká nic jiného. Mám radost, že jsme se udrželi na vítězné vlně a navíc oba naši gólmani neinkasovali,“ zhodnotil zápas trenér Jozef Weber.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.