Generální partner
Světlý režim
26. březen 2021

Vítězná páteční příprava, Podbeskidzie BB-Karviná 0:1

Fotbalisté MFK s novým koučem Jozefem Weberem vycestovali v pátek do Polska, kde se dopoledne v Goslaw Sport Center (Wodzislaw_Slaski) utkali s týmem Ekstraklasy TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. Zápas nabídl jeden gól, který dal Lukáš Bartošák!
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
pátek 26.3.2021
0:1
(0:1)
Goslaw Sport Center
Diváci: 0
MFK Karviná
Ciupa (Neuman) - Haša, Janečka, Smékal, Herc, Qose, Leonardo Pereira, Jean Mangabeira, Bartošák, Holzer, Bielan, Šindelář, Mazáň, Mikuš, Čmelík, Smrž.
Branka: 16. Bartošák

Komentář

Známé tváře v dresu soupeře (Milan Rundić, Gergö Kocsis či Marco Túlio) nastoupily do utkání proti MFK. Bývalý hráč Teplic, fanoušky dobře známý Jakub Hora, zůstal pouze v civilu. Na kvalitně připraveném trávníku za příjemného jarního počasí to byl boj, který nakonec rozhodl jediný gól zkraje utkání. 

Karvinští začali výborně, během prvních deseti minut měl dvě šance Kristi Qose, kterého však v obou případech vychytal gólman polského týmu. V šestnácté minutě udeřilo, střelu Lukáše Bartošáka tečoval jeden z hráčů soupeře tak, že gólman byl bezmocný. 

Polský tým hrozil výhradně z dálky a z centrovaných míčů – se vším si Jiří Ciupa poradil včetně zakryté pumelice, kterou viděl až na poslední chvíli.

Druhý poločas patřil opticky Podbeskidzie, ale že by hráči tohoto klubu měli nějakou vyloženou tutovou šanci? To zase ne. Karvinští se sice už hůře prosazovali směrem do ofenzivy, ale vítězství si nakonec nenechali vzít. 


Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Byl to pro nás poznávací zápas, chtěl jsem vidět ty hráče, které jsem měl k dispozici. Každopádně výhra nás těší, fotbal přeci hrajeme pro to, abychom vyhrávali.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo