Vítězství 2:1 na závěr soustředění

21.02.2015 | redakce

Vítězství 2:1 na závěr soustředění Karvinští mají v přípravě druhý skalp celku ze slovenské nejvyšší soutěže. Po lednové domácí výhře nad Ružomberokem zdolali v sobotu také FC ViOn Zlaté Moravce - 2:1.

přát., sobota 21.2.2015
FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Karviná  1:2  (1:1)
Branky: 14. Karaš - 13. Urgela, 76. Trousil
FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Pavlenda, Tipurič, Bajalica, Chren, Szoke, Charizopulos, Pavelka, Karaš, Mikinič – Nikolič, Cebara, Ungar, Kovjenič, Kirilins, Mance, MazanManojlovič, Perič
MFK Karviná: Lipčák - Růžička, Trousil, Janíček, Eismann (70. Castanier) - Hatok, Daníček - Juřena (46. Puchel), Budínský (75. Panák), Zelený - Urgela (80. Kurušta).
Počet diváků: 0

Svěřenci Jozefa Webera vůbec poprvé v roce 2015 absolvovali zápas na přírodní trávě a hlavně v první půli bylo vidět, že s tento přechod jim nadělal problémy, ale to je normální. I přesto otevřel skóre už ve 13. minutě po předchozí krásné akci Daníčka se Zeleným nejlepší střelec FNL Lubomír Urgela. Jenže radost z vedení trvala pouze minutu. To totiž domácí Karaš vyrovnal.

O osudu vyrovnaného zápasu, ve kterém byly pasáže, kdy měl jeden z týmu vždy navrch, rozhodl po rohovém kopu patnáct minut před koncem Jan Trousil. Pro velezkušeného stopera to byl už druhý gól v rámci soustředění, které Karviné právě s konečným hvizdem hlavního rozhodčího skončilo. „Tento gól ze standardní situace mě velmi těší. A myslím, že Honzu také," usmál se hlavní trenér Karviné Jozef Weber.

Ten po utkání sympaticky přiznal, že by zápasu spíše slušela remíza. „Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, který nám v první půli dělal obrovské problémy. Remízové utkání jsme nakonec vyhráli, ale větší radost máme z toho, že jsme si mohli dva týdny před začátkem soutěže zahrát na přírodní trávě," hodnotil Weber.

Karvinský tým tak má po herním soustředění s bilancí jedné výhry, jedné remízy a čtyř tréninků na přírodním pažitu. V neděli a pondělí si hráči užijí zaslouženého volna, ale od úterý se už se vrátí zpět. Vrcholem posledního týdne přípravy bude sobotní generálka s Třincem, která se zřejmě uskuteční v Karviné - víc se bude vědět během týdne.

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.