Generální partner
Světlý režim
21. únor 2015

Vítězství 2:1 na závěr soustředění

Karvinští mají v přípravě druhý skalp celku ze slovenské nejvyšší soutěže. Po lednové domácí výhře nad Ružomberokem zdolali v sobotu také FC ViOn Zlaté Moravce - 2:1.
FC ViOn Zlaté Moravce
sobota 21.2.2015
1:2
(1:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
Kováč - Pavlenda, Tipurič, Bajalica, Chren, Szoke, Charizopulos, Pavelka, Karaš, Mikinič – Nikolič, Cebara, Ungar, Kovjenič, Kirilins, Mance, MazanManojlovič, Perič
Lipčák - Růžička, Trousil, Janíček, Eismann (70. Castanier) - Hatok, Daníček - Juřena (46. Puchel), Budínský (75. Panák), Zelený - Urgela (80. Kurušta).
Branky: 14. Karaš - 13. Urgela, 76. Trousil

Komentář

Svěřenci Jozefa Webera vůbec poprvé v roce 2015 absolvovali zápas na přírodní trávě a hlavně v první půli bylo vidět, že s tento přechod jim nadělal problémy, ale to je normální. I přesto otevřel skóre už ve 13. minutě po předchozí krásné akci Daníčka se Zeleným nejlepší střelec FNL Lubomír Urgela. Jenže radost z vedení trvala pouze minutu. To totiž domácí Karaš vyrovnal.

O osudu vyrovnaného zápasu, ve kterém byly pasáže, kdy měl jeden z týmu vždy navrch, rozhodl po rohovém kopu patnáct minut před koncem Jan Trousil. Pro velezkušeného stopera to byl už druhý gól v rámci soustředění, které Karviné právě s konečným hvizdem hlavního rozhodčího skončilo. „Tento gól ze standardní situace mě velmi těší. A myslím, že Honzu také," usmál se hlavní trenér Karviné Jozef Weber.

Ten po utkání sympaticky přiznal, že by zápasu spíše slušela remíza. „Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, který nám v první půli dělal obrovské problémy. Remízové utkání jsme nakonec vyhráli, ale větší radost máme z toho, že jsme si mohli dva týdny před začátkem soutěže zahrát na přírodní trávě," hodnotil Weber.

Karvinský tým tak má po herním soustředění s bilancí jedné výhry, jedné remízy a čtyř tréninků na přírodním pažitu. V neděli a pondělí si hráči užijí zaslouženého volna, ale od úterý se už se vrátí zpět. Vrcholem posledního týdne přípravy bude sobotní generálka s Třincem, která se zřejmě uskuteční v Karviné - víc se bude vědět během týdne.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo