Generální partner
Světlý režim
29. květen 2010

Vítězství katapultovalo Karvinou do středu tabulky

Tradice byla porušena. Třinčané na svém hřišti padli a jako první porušili pravidlo, že v derby vítězí domácí tým. Naopak karvinští se výhrou dostali do středu tabulky.
FK Třinec
sobota 29.5.2010
1:3
(0:2)

Diváci: 640
MFK Karviná
Bruk - Lisický, Hupka, Martinčík, Byrtus (76. Joukl) - Malíř, Ceplák, Maroši (46. Hanus), Eismann - Szmek, Doležal (46. Onuchukwu)
Kučera - Hoffmann, Suchý (46. Štajer), Buryán, Ciku (71. Slončík) - Jursa, Kostoláni, Pavlík, Milosavljev - Mišinský (84. Pontus), Opic
Branky: 63. Hanus - 29. a 66. Mišinský, 41. Milosavljev
ŽK: Ceplák - Ciku
Rozhodčí: Nenadál - Vysloužil, Nádvorník

Komentář

Úvodní minuty slezského derby se nesly ve znamení oťukávání. Na úvodní šanci si museli diváci počkat až do desáté minuty, kdy se pokoušel prosadit třinecký Doležal. Leč jeho pokus skončil nezdarem.

O několik chvil později mohl karvinské fanoušky rozjásat srbsko – albánský tandem Milosavljev – Ciku. Prvně jmenovaný zacentroval a Ciku z první vypálil. Gólman Bruk byl však na svém místě.

Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale akce většinou končili před pokutovým územím. To platilo jenom do dvacáté deváté minuty. Po rohovém kopu se míč dostal k Mišinskému a ten se po dlouhé době trefil mezi tři tyče – 0:1.

Vstřelený gól probudil hostující tým k větší iniciativě. Nejprve chtěl Jursa vybídnout ke skórování Mišinského, a po něm to Kostoláni přehnal s razancí, kdy centr skončil daleko v zámezí. I proto svítilo na tabuli jenom jednobrankové vedení Karviné.

Ve 40. minutě zelenobílé řádně vylekal Szmek, jenž pořádně protáhnul Kučeru. Naštěstí pro hráče MFK OKD nedokázal poslat míč do branky. Co se nepovedlo jemu, podařilo se Milosavljevovi. „Robben“ technickou střelou zpoza obránce poslal Karvinou do dvoubrankového vedení – 0:2.

Na nepříznivé skóre zareagoval kouč „bílého baletu“ změnou dvou hráčů. Ale ani jim se nedařilo vymyslet účinný recept na pozornou obranu MFK. Naopak to mohli být karvinští, kteří vstřelí gól. Ale Kostolániho bombu kryl robinsonádou Bruk.

Červenobílí se přeci jenom dočkali. Rohový kop karvinská obrana zblokovala, jenomže míč doputoval k Hanusovi, který z dvaceti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Radost domácích vydržela jen tři minuty. Přesnou střelou do vinklu se prezentoval Mišinský a dal zapomenout na své střelecké trápení – 1:3.

Tým z Podbeskydí se pokoušel udělat něco s výsledkem. Ale ani černá perla Onuchukwe, a ani Hanus se mezi střelce nezapsali. Proto mohla Karviná slavit vítězství 1:3.

V posledním utkání se na domácím hřišti utkáme s Čáslaví. Tento duel bude pikantní v tom, že můžeme Zenit za určitých okolností poslat do České fotbalové ligy.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo