25. květen 2024

Výhra = baráž! Karviná-České Budějovice 1:0

Dílčí cíl byl splněn! Karvinští v posledním nadstavbovém utkání zdolali Jihočechy a zajistili si barážové dvojutkání. Výhru trefil už v první půli kapitán Lukáš Budínský. Už nyní je jasné, že soupeřem v baráži, která je na programu v příštím týdnu, bude Vyškov.
sobota 25.5.2024
1:0
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 2056
SK Dynamo Č. Budějovice
Ciupa - Raspopović (66. Memić), Bergqvist, Svozil, Fleišman - Moses, Boháč (90. Bederka) - Mikuš, Budínský (66. Adeleke), Ražnatović (86. Regáli) - Ezeh.
Šípoš – Skalák (81. Havel), Poulolo, Králik, Trummer – Suchan, Hellebrand, Čermák (58. Hubínek) – Tranziska, Ondrášek (58. Šigut), Alli.
Branka: 30. Budínský
Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Antoníček

Před utkáním bylo jasné, že pokud neprohrají, zahrají si fotbalisté MFK baráž. Sestava oproti výbuchu v Pardubicích doznala několika změn a nutno podotknout, že to pomohlo – především se vrátili (v Pardubicích vykartovaní) Fleišman s Mosesem. V útoku hrál osamocený Ezeh, a místo tak nezbylo na Martina Regáliho.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, přesto hosté měli velkou šanci, na brankové čáře však zachraňoval Bergqvist. Hra se v dalších minutách uklidnila a vyčkávalo se. Ražnatović vybídl k zakončení Ezeha, ale Šípoš si poradil. Za další dvě minuty už ale nikoliv. Skvělá a rychlá akce začala pasem na Ezeha, který vyhrál klíčovou hlavu a rychlý Mikuš postupoval z pravé strany do vápna, odkud předložil pod sebe do ideální pozice Lukáši Budínskému a ten se nemohl mýlit – 1:0.

Od vedoucího gólu fotbalisté v bílém opanovali hřiště a vytvořili si obrovský tlak, který však nezúročili v druhý gól, byť visel ve vzduchu. Velké starosti dělal českobudějovické obraně domácí kapitán, po jehož výborných centrech ze standardních situací se brankář Šípoš dost zapotil a vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákroky.

Před koncem úvodní čtvrthodiny druhé půle měl na noze vyrovnání šikovný štírek Musa Alli, ale Jiří Ciupa vytáhl zákrok zápasu, odražený míč pak napálil stejný hráč do tyče! Definitivně jasno mohlo být deset minut před koncem. Vynikající milimetrový centr Fleišmana si hlavou našel Andrija Ražnatović, ale míč neumístil k tyči, nýbrž pouze doprostřed, kde byl Dávid Šípoš a míč reflexivně vyrazil. Zbytek utkání se dohrával poměrně v klidu, domácí si vedení hlídali a nic na tom nezměnilo ani pětiminutové nastavení.

Po něm se začali už začali domácí radovat a o pár minut později i hosté z Budějovic, když bylo jasné, že Zlín prohrál v Jablonci, a jsou druhým jistým účastníkem baráže.

Domácí trenér Marek Bielan: „Za nasazení a výkon v první půli jsme si asi vyhrát zasloužili. Teď ale přijde to nejtěžší!“

Hostující trenér Jiří Lerch: „Spadlo to ze mě. Čekali jsme, že utkání bude z obou stran nervózní, a to se potvrdilo. Do utkání jsme vstoupili lépe než Karviná, poté jsme ale inkasovali. Trochu to s námi zacloumalo, ve druhém poločase jsme ale karvinský tým zase dokázali zmáčknout. Vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo, v závěru nás tam navíc ještě skvěle podržel Dávid Šípoš.“

po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.