Generální partner
Světlý režim
23. červen 2020

Z převahy a šancí nevytěženo nic! Karviná-Opava 0:0

Karvinští výsledkově nezvládli velice důležitý domácí zápas s Opavou a tabulka se neuvěřitelně vyrovnává a zamotává. Na duo posledních (Příbram a Opava) má MFK už jen tříbodový náskok.
MFK Karviná
úterý 23.6.2020
0:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 210
SFC Opava
Bolek – Eduardo, Šindelář, Rudić (87. Guba) – Ndefe, Smrž (70. Hanousek), Jean Mangabeira, Janečka (60. Qose), Čonka (70. Taiwo) – Ba Loua, Lingr.
Fendrich – Hrabina, Hošek, Harazim (64. Mondek), Žídek, Helešic (72. Zapalač) – Souček (72. Jursa), Zavadil, Texl – Dordić, Juřena (84. Železník).
ŽK: Šindelář (KAR.)
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch

Komentář

Karvinští trenéři vsadili před slezským derby na jiné rozestavení, než bylo zvykem z předchozích utkání. Domácí hráli na tři stopery! Od úvodu se hrálo na jednu bránu. Karvinští byli aktivní a nebezpeční, Lingr svou hlavičkou Fendrichovi mnoho práce nenadělal, ale v sedmé minutě už mohl padnout první gól – z pravé strany přišel přesný centr právě od Lingra a na bližší tyči hlavičkoval pouze do tyče kapitán Marek Janečka.

Opava byla dvacet minut neškodná, problémy hostující obraně dělal při každém dotyku s míčem aktivní Ba Loua, který byl téměř u všeho. Krásný moment přišel ve čtyřiadvacáté minutě, kdy Ba Loua našel přesným centrem přes celou šířku hřiště přesně Ndefeho, před kterým na poslední chvíli zasáhl Helešic.

Opavští byli hrozili pouze při zahrávání standardních situací, které si však obrana MFK hlídala. Pozornost Fendricha vyzkoušel střelou z dálky Jean Mangabeira a horko bylo opavskému gólmanovi i po rohu Ba Louy a zakončení Šindeláře s Lingrem. Pět minut před pauzou zahodil tutovku Vojtěch Smrž – vše začalo znovu u Ba Louy, který poslal centr na Ndefeho, který jej vrátil muži s osmičkou na dresu. Ten však zvolil horší řešení a jeho hlavička o zem skončila nad břevnem,

Do druhého poločasu poslali oba trenéři stejné sestavy. Vzápětí mohl vstřelit úvodní gól Ba Loua, ke kterému se dostal zhruba na osmnácti metrech odražený míč, který technicky zkoušel zakroutit do šibenice, což se mu téměř podařilo.

O chvíli později sice Lingr síť rozvlnil, ale ani se neradoval, protože viděl Ndefeho v ofsajdu. S přibývajícím časem už domácí nebyli tak nebezpečí, ubylo zajímavých příležitostí a na domácích byla znát nervozita – potřebovali dát gól. Opavští podnikali pouze rychlé protiútoky, ale nic podstatného. V závěru mohl rozhodnout osamocený střídající Dávid Guba, jenže jeho slabý pokus Fendrich v pohodě lapil. Nutno opět podotknout, že skvělý centr poslal do vápna Ba Loua.

Víc se už nestalo, po tříminutovém nastavení sudí Královec tento zápas v přímém přenosu ČT Sport ukončil. Spokojeněji působili po závěrečném hvizdu hosté.  

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Každý bod je pro nás důležitý, ale tentokrát jsme nutně potřebovali vyhrát. Hrálo se skoro na jednu bránu, měli jsme spoustu šancí. Opava nás nepřekvapila, spoléhala jen na rychlé protiútoky a vlastně nás ani neohrozila. Hráčům pomalu nemám co vytknout, bohužel nedáváme šance a ztrácíme důležité body. Jedeme dál, čeká nás v neděli zápas v Olomouci. Je na čase, abychom se chytili a na hřišti soupeři předváděli výkony z domácího trávníku.“

Hostující trenér Radoslav Kováč: „Pro nás velice důležitý bod. Rád jsem i za nulu vzadu, kde to kluci zvládli velmi dobře. Navíc nás podržel brankář Fendrich. Dopředu nám chybělo více odvahy.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo