ZÁCHRANA! Karvinští vyhráli v Jihlavě 2:0

26.05.2018 | redakce, foto/Michal Chadim

ZÁCHRANA! Karvinští vyhráli v Jihlavě 2:0 Ufff, to byly nervy. Fotbalisté MFK dokázali v poslední možnou chvíli zvítězit a zajistili si prvoligovou příslušnost i pro další sezónu. Vítězný gól vstřelil žolík Jan Kalabiška.

30.kolo, sobota 26.5.2018
Vysočina Jihlava - MFK Karviná  0:2  (0:0)
Branky: 66. Kalabiška, 90. z pen. Wágner
ŽK: Schumacher, Levin - Čolić
ČK: 90. Levin
Rozhodčí: Příhoda – Paták, Arnošt
Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý (77. Klíma), Štěpánek, Buchta, Schumacher (86. Opluštil) – Mara, Levin – Fulnek, Dvořák, Zoubele (54. Keresteš) – Ikaunieks.
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Dreksa, Janečka, Eismann – Panák, Šisler (24. Weber) – Štepanovský (61. Kalabiška), Budínský (84. Štěrba), Letić – Wágner.
Počet diváků: 3453

Staronový kouč Lubomír Vlk vsadil v bitvě o všechno na osvědčená jména – udělal vlastně jedinou změnu, když Kalabišku oproti poslednímu zápasu nechal na lavičce a od začátku nastoupil Peter Štepanovský. Od úvodního hvizdu se nehrál žádný „zanďour“, ale k vidění byla na jihlavském stadionu aktivní hra od obou týmů.

První náznak šance přišel v deváté minutě po centru Čoliće, kdy před Tomášem Wágnerem na poslední chvíli odkopával domácí stoper Štěpánek na roh - ten poslal hlavou nad bránu stoper Pavel Dreksa. Následně Wágner v těžké pozici přeloboval gólmana a bohužel také těsně i branku.

Domácí zahrozili vzápětí – centr Zoubeleho se dostal k Tlustému, jehož střela se odrazila k Levinovi, který nakonec přestřelil. Po gólu volala svižná akce ve 22. minutě, kdy Letić přihrál Eismannovi a jeho centr se snesl přesně na hlavu Wágnera. Ten však zakončil jen přesně do Rakovana!

Aktivnější hosté zahrozili také ze standardky – Budínský obstřelil zeď a míč „lízl“ tyčku. Ještě před tím musel ze hřiště zraněný Jan Šisler, kterého nahradil oslavenec Tomáš Weber. A byl to právě syn bývalého trenéra MFK, ke kterému se po jednom z rohů dostal odražený míč, ale trefil pouze uprostřed brány stojícího Rakovana.

Totální tutovku zahodil pět minut před přestávkou osamocený Ikaunieks, ale stejně byl v ofsajdu. Na druhé straně obrovský závar před Rakovanem, ale ani na dva nebo tři pokusy Karvinští po zaváhání Štěpánka nedopravili míč do sítě. Před poločasovým hvizdem ještě vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou z dálky Čolić. Velice pohledný první poločas skončil bez gólů.

V úvodu druhé půle zahrávali Karvinští z osmnácti metrů zajímavou standardní situaci, z které kapitán Eismann těsně minul šibenici. Pak chtěl brankáře Berkovce překvapit Ikaunikeks, ale nepovedlo se. Oba týmy dál dřely, ovšem lepší a nebezpečnější byli hosté ze Slezska. Po hodině hry vybojoval na půlce míč Panák, váhající Wágner ještě přiťukl Kalabiškovi, ale ten byl moc z úhlu.

V 66. minutě to přišlo – centr z levé strany usměrňoval havou Wágner a před Rakovanem míč ještě trefil střídající Jan Kalabiška a Karviná šla do vedení. O pět minut později mohlo být vymalováno, když Kalabiška běžel sám na Rakovana, ale mířil mimo. V dalších minutách Jihlava tlačila, ale Berkovec vysoké míče s jistotou sbíral.

Sedm minut před koncem chtěli domácího brankáře překvapit bosenští parťáci, po těžkém centru Čoliće však Letić nemířil na zadní tyči přesně! V poslední minutě přišel faul na Jana Kalabišku a sudí Příhoda pískl penaltu. Tu suverénně proměnil Tomáš Wágner a oslavy záchrany mohly začít…

Domácí trenér Martin Svědík: „Sestup je pro mě obrovské zklamání. Když bohužel nedáte gól, nedá se vyhrát. Vytvořili jsme si čtyři šance, ale neproměnili žádnou."

Hostující trenér Lubomír Vlk: „Zvítězili jsme zaslouženě, přestože se někdy stává, že lepší mužstvo nevyhrává. To ovšem nebyl tento případ. Za dva dny jsme s klukama udělali spoustu práce a vyšlo to. Jsem šťastný za hráče, fanoušky i vedení klubu. Je to pro mě jedna z největších euforií, kterou jsem ve fotbale zažil.“

• Minirepublika na Bažantnici
včera - Žáky U13 čeká ve středu na Bažantnici republikové měření sil v soutěži Minirepublika. Začíná se v 11:30 hod. mezi sebou si zahrají Písek, Baník Ostrava, Hodonín, Pardubice a domácí tým!

• Ve Zlíně v sobotu 3. listopadu
včera - V rámci 14. kola FORTUNA:LIGY zavítá MFK Karviná na půdu Fastavu Zlín. Hrát se bude v sobotu 3. listopadu od 17 hodin.

• Tým U11 čeká kvalifikace
před 2 dny - Sportovní centrum Kovona bude v úterý 16. října od 9:30 hodin hostit kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup pro kategorii U11. Fanoušci a rodiče jsou srdečně zváni.

• Víkendové výsledky mládeže
13.10. - Příbram-U19 3:0, U18-Opava 0:1, Příbram-U17 3:2, U16-Opava 0:3, Hodonín-U15 2:0, Hodonín-U14 1:1, Vsetín-U13 0:12, Vsetín-U12 7:2, st.žáci B-Horní Suchá 0:2, ml.žáci B-Horní Suchá 5:1.

• Lingr odehrál hodinu
12.10. - Jednašedesát minut odehrál v základní sestavě české reprezentace do 20 let záložník Ondřej Lingr. Češi prohráli v Polsku s domácím týmem 0:3.

• Vydařená Minirepublika U12
11.10. - Žáci U12 ve středu absolvovali tradiční měření sil pod názvem Minirepublika. Ve čtyřech duelech si připsali tři výhry (4:1 Svratka Brno, 4:2 Třebíč a 3:2 Táborsko) a jednu porážku (1:2 Baník Ostrava). Celé klání se na Kovoně vydařilo na jedničku!

• U10: Postup těsně unikl
10.10. - Velká škoda! Týmu U10 pod vedením René Vichera chybělo k postupu z kvalifikace ve Frýdku-Místku na Finálový turnaj Ondrášovka Cupu jen velmi málo. Výsledky: MFK-Valašské Meziříčí 8:1, MFK-Opava 5:3, MFK-Bruntál 2:4, MFK-Vítkovice 1:1, MFK-Třinec 4:3, MFK-Frýdek-Místek 6:2, MFK-Hlučín 1:2.

• Turnaj Minirepublika ve středu
9.10. - Sportovní centrum Kovona bude ve středu 10. října od 11:30 hodin hostit turnaj Minirepublika kategorie U12. Kromě domácího týmu se na umělé trávě představí Třebíč, Svratka Brno, Táborsko a Baník Ostrava. Na poslední chvíli zrušily svou účast týmy: Písek a slovenské Malacky.