Generální partner
Světlý režim
4. únor 2023

Zbytečná třígólová prohra v Žilině

Karvinští si v zimní přípravě připsali první prohru, když v herně vyrovnaném duelu třikrát inkasovali. Pro Žilinu bylo utkání generálkou na jarní část.
MŠK Žilina
sobota 4.2.2023
3:0
(1:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Belko - Leitner (80. Kopas), Stojchevski, Nemčík (46. Minárik) - Kopásek (72. Rusnák), Iľko, Sauer (46. Gidi), Bari (72. Owusu) - Kaprálik, Jambor, Galčík.
I.pol.: Neuman - Soukeník, Krčík, Bederka, Žídek - Boháč, Budínský - Mikuš, Málek, Bartl - Boateng. II.pol.: Ciupa - Moses, Teplan, Bederka, Bielan - Soukeník (60. Boháč), Motyčka - Memić, Bartl (60. Málek), Rezek - Ezeh.
Branky: 43. Jambor, 62. Stojchevski, 72. Kopásek

Komentář

S čerstvou posilou z Trnavy Kelvinem Boatengem, který navlékl kapitánskou pásku, nastoupili fotbalisté MFK do svého druhého přípravného utkání. Počasí si s oběma týmy slušně pohrávalo, jelikož chvíli sněžilo, pak zase ne a naopak vysvitlo slunce a nakonec se spustila pořádná sněhová chumelenice. Hřiště ovšem bylo připraveno na podtrženou jedničku!

Ani jeden z týmů se v prvních minutách nedostal k pořádnému zakončení a oba gólmani mohli být poměrně klidní. Až na konci první desetiminutovky dostal dost prostoru v soupeřově vápně Jaroslav Málek, ale domácího gólmana nepřekonal. A nepodařilo se mu to ani o pár minut později efektní patičkou. 

Domácí se dál marně dostávali do nebezpečných prostor, dostávali se jen k velkému vápnu. Od třicáté minuty byla k vidění vyrovnanější hra a v závěru poločasu i gól. Bari uplatnil důraz na levé straně šestnáctky, přihrávkou pod sebe našel Jambora a ten pohodlně přesně k tyči nedal Vladimíru Neumanovi v bráně šanci! V závěru první půle se Karvinští dostali po rohovém kopu k závaru v pokutovém území, ale neuspěli.

Do druhé půle poslal trenér Hejdušek osm čerstvých hráčů. Jeden z nich Jakub Rezek měl ve spolupráci s Lucky Ezehem možnost po obrovské chybě domácích a brejku dva na jednoho vyrovnat - bohužel situaci správně nevyřešil. Následovala hluchá patnáctiminutová pasáž, která byla ukončena až standardní situací. Proti střele Galčíka skvěle zasáhl Jiří Ciupa, jenže míč mu z rukavic vypadl před osamoceného Stojchevského a ten doklepával do prázdné brány.

Hosté z Karviné hrozili po centrech, snížit mohl Memić, který se ocitl v zajímavé příležitosti, ale místo střely volil technické zakončení obloučkem – gólman Belko pokus zneškodnil. Na začátku poslední dvacetiminutovky přišla další chyba, Ciupa nezkrotil v rukavicích míč, který se kutálel po brankové čáře, a Kopásek nemohl minout síť. Další centry a pokusy aspoň o čestný úspěch nikam nevedly, proto fotbalisté MFK prohráli zbytečně a hlavně vysoko 0:3.


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Kdo neviděl, ten neuvěří! Žilina měla jednu šanci a dala nám tři góly, jelikož dvě obdržené branky po změně stran jsme soupeři doslova darovali po individuálních chybách. Výsledek je krutý a mrzí mě kvůli hráčům, kteří zápas opravdu odpracovali velice dobře. První poločas z naší strany snesl měřítko.“ 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo