13. říjen 2012

Ze severu Čech s prázdnou, Ústí-Karviná 3:2

Gólem z nastaveného času přišli karvinští fotbalisté o cenný bod ze hřiště Ústí nad Labem. Podobným způsobem přišel o body karvinský tým už ve druhém kole, kdy neudržel vedení na hřišti Bohemians Praha.
FK Ústí nad Labem
sobota 13.10.2012
3:2
(1:1)

Diváci: 868
Novák - Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák - Hovorka, Hrošovský, Peterka, Volek (85. Folwarczny) - Veverka (74. Gulajev), Moulis (85. Čtvrtníček)
Rakovan – Cverna O., Mikula (25. Bolf), Cverna V., Hoffmann – Ciku, Gonda, Hottek, Vladavič – Presl (55. Besta), Vrána (77. Fischer).
Branky: 30. Veverka, 47. Hovorka, 90. Zeman – 39. Vladavič, 82. Fischer
ŽK: Hrošovský - Hottek, Gonda
Rozhodčí: Hrabovský - Zeman, Vlasjuk

V sobotním dopoledni se hrál ofenzivní fotbal, ve kterém byl domácí celek první půlhodinu lepší, což vyvrcholilo úvodním gólem domácí snajpra Richarda Veverky. Ještě do poločasu však bylo srovnáno. Prosadil se kapitán Karviné Admir Vladavič. Po vstřelené brance měli karvinští další příležitosti ke skórování, ale žádná se neujala. Dvě minuty po změně stran domácí strhli vedení na svou stranu. Hovorka po přiťuknutí Veverky technicky nedal brankáři Rakovanovi šanci. Osm minut před koncem vyrovnal po skrumáži střídající Roman Fischer. Když už to vypadalo na dělbu bodů rozhodl o všech třech bodech, mj. prvních v této sezóně před domácím publikem Michal Zeman.

Především v prvním poločase byl hodně vidět domácí Zdeněk Volek, na něhož upozorňoval své svěřence i trenér Jan Pánik. „Po levé straně byl nebezpečný a dělal nám problémy, ale my jsme mu to hodně usnadnili, protože náš výkon nebyl vůbec dobrý. Všude jsme byli pozdě, nedostupovali jsme důsledně hráče,“ řekl trenér Karviné Jan Pánik. Nepříjemnost potkala karvinské v pětadvacáté minutě. Pro zranění musel vystřídat stoper David Mikula, jehož místo zaujal velezkušený René Bolf. „To nám hodně narušilo plány, protože jsme měli o jedno střídání méně. Ale Renda ho nahradil bez sebemenších problémů. Jen jsme bohužel otupili možnost zapojení více ofenzivních hráčů z lavičky do zápasu,“ povzdechl si Pánik.

Ve slušné šanci se ve 27. minutě zjevil Hrošovský, ale z těžké pozice přestřelil. Toto varování jakoby hostující hráči nebrali vážně, a tak Richard Veverka ve 30. minutě napálil míč pod břevno a dostal domácí do vedení. Po inkasované brance měla překvapivě více ze hry a také šancí Karviná. Tato pasáž hry vyvrcholila vyrovnávajícím gólem Admira Vladaviče, který z pětadvaceti metrů zamířil přesně do růžku. Ještě do přestávky se málem prosadil Václav Cverna, jenže brankář domácích Novák vytáhl jeho hlavičku nad břevno.

O přestávce hostující trenéři upozorňovali na to, že Ústí vyrukuje s ofenzivní hrou a tlakem. Bohužel se to mihlo účinkem a domácí Hovorka zvýšil na 2:1. V 82. minutě se prosadil střídající Roman Fischer, ale poslední slovo měl domácí Zeman, přestože Ciku krásně vybídl ke skórování Aleše Bestu, který trestuhodně minul.

„Po vyrovnávacím gólu jsme už věřili, že zápas dotáhneme k remíze, ale celé utkání bylo hodně ofenzivní a šance byly na obou stranách. Těsně před rozhodující brankou postupoval na gólmana sám Aleš Besta, ale nedal a za to jsme tvrdě zaplatili. Je smutné, že po dobrém výkonu proti Žižkovu pojali někteří hráči toto utkání jen jako výlet,“ nebral si servítky kouč Pánik.