25. červen 2013

Karvinští zdolali Koronu Kielce 3:2

Dvakrát prohrávali, přesto vyhráli. Karvinští si v úterním zápase proti Koroně Kielce připsali výhru 3:2. Střelecky se prosadili Richard Vaněk, z penalty Elvist Ciku a o výsledku rozhodl ve druhé půli kapitán David Mikula.
Korona Kielce
úterý 25.6.2013
2:3
(2:2)

Diváci: 0
Szlakotin (46. Małecki) - Kuzera, Kwiecień, Sylwestrzak (46. Bednarski), Siepina, Trojanowski (46. I. Marković), V. Marković, Lenartowski, Kiełb (46. Papka), Stąporski (46. Cebula), Angielski (62. Rozmus)
Paleček - Hoffmann (61. Cverna O.), Hruška (46. Mikula), Cverna V., Knötig - Vaněk (62. Fulnek), Nilaš (46. Hottek) - Ciku (46. Gonda), Vladavič (46. Fischer), Eismnann (69. Puchel) - Molnár (46. Mišinský)
Branky: 22. Kuzera z pen., 32. Sylwestrzak - 24. Vaněk, 41. z pen. Ciku, 68. Mikula

Pět gólů, z toho dva z penalt. Zajímavé utkání bylo k vidění ve Wodzislawi, kde Karvinští museli soupeřův náskok dvakrát dotahovat, aby nakonec sami ve druhém poločase rozhodli. Utkání na těžkém a podmáčeném terénu začali mnohem lépe svěřenci Josefa Mazury. Hned v úvodu si totiž vytvořili dvě velmi dobré brankové příležitosti! Nejprve navrátivšímu Admiru Vladavičovi sklepl míč Elvist Ciku, ale bosenský záložník hlavou nezakončil razantně a hned vzápětí sám na osmi metrech zklamal Molnár, když nikým neobsazený netrefil bránu.

Po čtvrthodině zahrozil i soupeř, ale efektní zákrok proti střele z dvaceti metrů předvedl brankář Paleček. Ve dvaadvacáté minutě fauloval ve vápně Luboš Hruška, který je v Karviné na zkoušce, jednoho z hráčů Kielcí a kapitán Kuzera se z penalty nemýlil. Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. Z osmnácti metrů natáhl Richard Vaněk, jehož střelu někdo tečoval a míč skončil v síti.

Ve 32. minutě Karvinští zaspali při rohovém kopu a úplně volný Sylwestrzak poslal pohodlně Kielce znovu do vedení. Za šest minut mohl vyrovnat Vladavič, ale jeho tvrdá střela šla bohužel pouze doprostřed brány. Vyrovnání tak zařídil Elvist Ciku. Po rychlém přechodu do útoku mu přesnou křížnou přihrávku adresoval Vladavič. Ciku si v šestnáctce zasekl před obráncem míč, načež musel hasit nebezpečí polský brankář. Ten ho podrazil a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Sám faulovaný penaltu bezpečně proměnil. Krátce po vyrovnání mohlo být ještě veseleji. Pavel Eismann zatáhl míč, přiťukl ho Vladavičovi, který krásně našel Molnára. Slovenský útočník však nepochopitelně zakončoval kolenem či stehnem, byť měl před brankářem dost času na umístění.

Do druhého poločasu poslal kouč Mazura čtveřici čerstvých hráčů, ke kterým se po hodině hry přidali další. Pěknou střelou z dálky se prezentoval Vladimír Mišinský. Gólman Małecki měl hodně práce, aby míč vyrazil aspoň na roh. Z toho vznikl závar, kde po několika odrazech míč vybojoval na levé straně Eismann, posadil ho na hlavu kapitána Davida Mikuly a ten umístěnou hlavičkou přesně k tyči zápas rozhodl. Zajímavostí je, že v první půli se prosadil s kapitánskou páskou Richard Vaněk a ve druhé zase právě Mikula.

Trenér Josef Mazura byl po zápase celkem spokojený, i když pochopitelně ne s obdrženými brankami, které spadají do kategorie laciných. „Zápas to byl velmi slušný. Z naší strany bylo vidět nasazení, dobré fotbalové okamžiky i branky. Mrzí mě však především druhý inkasovaný gól. Je nepřípustné, aby byl soupeřův hráč v našem vápně neobsazený. Na tom musíme neustále pracovat,“ řekl po utkání.

Vybrané fotky ze zápasu najdete v přiložené fotogalerii nebo všechny na facebooku MFK OKD Karviná. Další utkání sehrají karvinští fotbalisté v sobotu 29.6. ve Velkých Hošticích u Opavy právě s SFC Opava. Zápas začne v 10:30 hodin. Došlo tak ke změně, protože původně se mělo hrát přímo v Opavě a až v 18 hodin.