Generální partner
Světlý režim
2. červen 2013

Infarktový závěr vynesl béčku bod v Hranicích

Jen pro silné nátury byl závěr sobotního utkání v Hranicích. Karvinští kopali po ruce a evidentním faulu dvě penalty. První Lukáš Kurušta neproměnil, tu druhu Daniel Koutný už ano. Nakonec se tedy oba týmy rozešly smírně a Karvinští tak dál živí naději na záchranu v celé soutěži.
Hranice
sobota 1.6.2013
1:1
(1:0)

Diváci: 0
MFK Karviná B
Kubíček – Chrastina (46. Pecha), Bušina, Kundrát, Čáp – Modelský, Málek, Ferenc (87. Kufa), Žoch – Lee (83. Orava), Kušner.
Hájek - Skácelík (46. Uher), Janík, Hrtánek, Pavlík (78. Cudrák) - Koutný, Gonda, Sobala, Puškáč - Fulnek - Kurušta.
Branky: 15. Kušner - 90. Koutný z pen.
Rozhodčí: Vítek

Komentář

Oba týmy začaly zápas aktivně. Karvinští se nacházeli v těžké pozici, museli bodovat a s tím také do Hranic přijeli. Bohužel jejich plán dostal trhlinu už po čtvrthodině hry, kdy se trefil domácí útočník Kušner. Hosté se nenechali zlomit a snažili se s výsledkem něco udělat. To se jim však před enormní snahu už v první půlce nepodařilo.

Hostující hráči po přestávce zvýšili aktivitu, ale všechny nadějné pozice nezakončili přesně. Na druhé straně mohl udeřit znovu střelec první branky. Tentokrát však trefil pouze tyč branky, ve které stál Tomáš Hájek. Ten si poradil i s dalšími nebezpečnými akcemi Hranic a položil tak základ konečnému výsledku. Po vystřídání Přemka Pavlíka trenér Dohnal stáhl hru na tři obránce a vsadil vše na útok.

Risk mu nakonec s notnou dávkou štěstí vyšel. Minutu před koncem dostal jeho tým výhodu pokutového kopu po ruce jednoho z domácích hráčů. Lukáš Kurušta nabídnutou šancí pohrdl, když jeho střelu domácí gólman zlikvidoval. Při následné dorážce však byl faulován Koutný a sám postižený se z druhé penalty v krátké době nemýlil a vyrovnal na konečných 1:1. „Na klucích leží deka. Je trestuhodné neproměnit dvě penalty během dvou zápasů. Naštěstí tu třetí Dan Koutný dal,“ odfoukl si trenér Jindřich Dohnal při vzpomínce na středeční duel v Kravařích, kde z jedenáctky zklamal Martin Janík.

Po zápase byl kouč karvinské rezervy za bod rád. „Možná zlatý bod. Po vývoji zápasu, kdy jsme opět dotahovali náskok soupeře, ho vzít musíme. Na konci zápasu to byly pekelné nervy, protože s penaltami máme opravdu problém. Také musím pochválit brankáře Hájka, který nás ve druhém poločase při třech dobrých akcích domácího týmu podržel. Do konce zbývají dvě kola, jde už o všechno,“ doplnil Jindřich Dohnal.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii